Монетизація субсидій в Україні стартує 1 січня - Гройсман

29 жовтня 2018, 14:46

Уряд України планує розпочати перший етап монетизації субсидій з початку 2019 року.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман в інтерв'ю Укрінформу.

"Розпочинаємо 1 січня. Це дуже серйозний процес, який відбуватиметься уперше. Частині, а це 1 млн 300 тис. домогосподарств, ми вже виплачуємо зекономлені кошти. У середньому вийшло по 600-700 гривень кожному господарству", - сказав він.

Відео дня

За його словами, наступний етап – переведення усіх на особові рахунки. Саме туди будуть направляти доплату держави за оплату житлово-комунальних послуг, а вже звідти кошти повинні потрапляти теплопостачальним і іншим постачальникам комунальних послуг.

Повністю перевести всіх одержувачів субсидій на модель монетизації уряд планує до осені 2019 року.

"На початку наступного опалювального сезону, маємо провести 100-відсоткову монетизацію. Ми вже створили реєстр субсидій і рухаємося далі. Звісно, бюрократія цьому не сприяє. Але вона ніколи й нічому не сприяє. Це величезний обсяг роботи, і ми з усім впораємось", - пояснив Гройсман.


Нагадаємо, з 1 травня 2017 року набула чинності оновлена програма житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

У квітні Україна зобов'язалася перед Міжнародним валютним фондом до кінця серпня 2017 року монетизувати житлові субсидії і пільги для того, щоб приватні газові трейдери могли конкурувати з Нафтогазом України в поставках газу населенню.

Наприкінці вересня Кабмін змінив порядок розрахунку "опалювальної" субсидії.

У січні 2018 року в Україні стартувала монетизація субсидій на рівні підприємств-постачальників енергоносіїв і житлово-комунальних послуг.

У вересні Кабінет міністрів затвердив триетапне проведення монетизації субсидій, починаючи з 1 січня 2019 року.

У 2017 році загальна сума субсидій становила 3,9 млрд грн, що в 1,4 рази менше, ніж у 2016-му.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X