Молдова вирішила залучати інвестиції за громадянство

21 серпня 2018, 13:53

Уряд Молдови затвердив механізм надання громадянства республіки в обмін на інвестиції.

Про це повідомила прес-служба уряду країни, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Згідно з розрахунками влади, це дозволить залучити в економіку республіки не менш ніж €1,3 млрд до 2024 року.

Відео дня

У новій програмі надання громадянства зможуть брати участь особи, які "не були обвинувачені Міжнародним кримінальним судом, не зазнавали кримінального переслідування з боку Інтерполу, не є потенційною загрозою незалежності або національної безпеки Молдови, не отримували доходів, одержаних злочинним шляхом і не були визнані винними у скоєнні терористичних злочинів".

Громадянину, який бажає отримати молдавське громадянство, пропонується внести безповоротний внесок у Фонд державних інвестицій для сталого розвитку в обсязі не менш ніж €100 тис.

При цьому, якщо на отримання громадянства претендує особа, яка має чоловіка (дружину) і дітей, їй необхідно інвестувати не менш ніж €250 тис. в одну із стратегічних галузей республіки (на розсуд влади). У цьому випадку на громадянство можуть претендувати і інші члени його сім'ї.

"У межах цього проекту встановлено загальні вимоги та критерії відбору претендентів на участь в програмі, методи й умови перевірки відповідності вимогам, [...] точна кількість документів, які мають бути представлені заявниками", - цитується в повідомленні міністр економіки і інфраструктури Кирило Кирило Габуріч.

Цю ініціативу молдавської влади розкритикувала опозиція, а також міжнародні організації, в тому числі Європейська комісія. У Брюсселі стурбовані тим, що володарями громадянства Молдови можуть стати громадяни із сумнівною репутацією з різних країн. За допомогою отримання молдавського громадянства вони отримають право в'їзду до Євросоюзу без віз. Молдова стала першою країною на пострадянському просторі, яка отримала безвізовий режим з ЄС на початку 2014 року. З цієї причини її громадянство є привабливим для громадян низки інших країн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X