Мохаммад Захур згортає медіаактиви в Україні

1 коментувати
Мохаммад Захур не бачить перспектив покращення інвестиційного клімату в Україні
Фото: inpress.ua

Мохаммад Захур не бачить перспектив покращення інвестиційного клімату в Україні

Власник ISTIL Group Мохаммад Захур згортає свої активи в телекомунікаційному і медіабізнесі в Україні

Як повідомив бізнесмен в інтерв'ю виданню Економічні вісті, він заморозив проект в готельному бізнесі та негативно оцінює перспективи інвестування в країну. 

У 2015 році ISTIL Group продала Рінату Ахметову супутниковий провайдер Xtra TV і закрила продакшн-студію ISTIL Studios. За словами Мохаммеда Захура, продати студію не було можливості - "купувати нікому".

"У кожної компанії є певний бюджет на утримання проектів, але, якщо вони збиткові, немає сенсу в їхній штучній підтримці. Тому медіапроекти ми згортаємо - не бачимо в цій сфері найменших перспектив. Природно, наша компанія зазнає збитків, бо вкладені масштабні інвестиції. Але утримувати неприбуткові проекти ще більш нерозумно ", - зазначив він.

Водночас бізнесмен підкреслив, що не планує закривати своє англомовне друковане видання Kyiv Post, хоча проект неприбутковий.

"Утримання газети не прибуткове, але це престиж. Раніше ми втрачали майже $100 в місяць, сьогодні збиток становить близько $15-20 тис. Проте, ми будемо підтримувати цей англомовний проект. Але купувати нові ЗМІ в Україні не планую", - прокоментував він.

Крім того, Захур повідомив про заморожування робіт по будівництву київського готелю Renaissance через проблеми з фінансуванням. Зокрема, ЄБРР відмовив компанії в кредиті, а ще один партнер цього проекту, банк UniCredit покинув ринок України.

"Ситуація в готельному бізнесі патова. Тому ми поки не будемо запускатися. В готель вже вкладено понад $55 млн (без урахування вартості його покупки - $35 млн). Потрібно ще $30 млн", - зазначив власник ISTIL Group.

Непроста ситуація, за словами бізнесмена, і на ринку нежитлової нерухомості. 

"Що стосується наших офісних будівель: раніше оренда становила $20 за м кв., нині - близько $8-10 м кв. Сьогодні складно утримати клієнта - в Києві маса вільних офісно-торгових приміщень. Якщо говорити про офісні центри Rialto, то ми мегазусиллями досягаємо заповнюваності близько 70% (здебільшого, наші клієнти - західні компанії) ", - підкреслив він.

Відсутні перспективи, на думку глави ISTIL Group, в металургійному бізнесі. Він нагадав, що в 2008 році продав свій міні-металургійний завод ISTIL Україна, так як припускав, що ціни на метал впадуть в зв'язку з його надвиробництвом у Китаї.

"І я б зараз не повернувся в цей складний бізнес. Якщо сьогодні йти в сферу металургії, слід максимально консолідуватися: скоротити збиткові підприємства, скоротити штат працівників", - вважає бізнесмен.

Наразі бізнесмен планує продати завод пластмасової продукції Алеана в Київській області, проте хоче попередньо його модернізувати.

Серед найбільш перспективних напрямків для інвестицій і розвитку Захур назвав аграрні і IT-проекти. Зокрема, ISTIL Group зацікавився стартапами.

"Намагаємося відкрити фонд для допомоги таким компаніям, хочемо в Києві та Одесі зробити кластер для створення нових робочих місць", - зазначив бізнесмен.

Що стосується агропроектів, то без закону про приватизацію землі великі іноземні інвестори в Україну не прийдуть. 

"Китай, ОАЕ та інші країни з задоволенням заснували б тут свої компанії, але за умови особистого володіння землею. Орендованої землі можуть зацікавитися лише середні і дрібні бізнес-гравці. Український агробізнес вельми прибутковий. Багато іноземців ним цікавляться, і вважають, що за рахунок нових технологій і правильної організації праці можуть збільшити продуктивність наших земель утричі. Але для цього їм потрібні адекватні закони і захист інвестицій ", - підкреслив глава ISTIL Group.

За умови стабілізації ситуації в Україні Захур не виключив, що його компанія інвестуватиме в агросферу. 

"Якщо ситуація в країні буде спокійною, хотів би запровадити в Київській області проект з розведення качок і експорту їх м'яса в ЄС. Він вже економічно обгрунтований. Вважаю його вельми прибутковим, і у нас вже є німецькі партнери", - констатував він.

В цілому, бізнесмен скептично розглядає перспективи приходу інвестицій в Україну. На його думку, нинішній український ринок не цікавий іноземним інвесторам і бізнесменам, адже на ньому відсутня купівельна спроможність. 

Нагадаємо, Мохаммад Захур є засновником і основним власником групи ISTIL (International Steel and Tube Industries Limited). У 1993 році Мохаммад Захур ініціював створення Metalsukraine Corp. Ltd. У 1996 році Metalsrussia придбала Донецький металургійний завод. У 2008 він його продав. У 2009 компанія ISTIL почала інвестувати в нерухомість, медіа, виробництво фільмів, енергетичний сектор та інші галузі. 

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 110 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Ваш промокод для сплати онлайн – 89790834

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: