Мохаммад Захур згортає медіаактиви в Україні

10 лютого 2016, 15:25
Власник ISTIL Group Мохаммад Захур згортає свої активи в телекомунікаційному і медіабізнесі в Україні

Як повідомив бізнесмен в інтерв'ю виданню Економічні вісті, він заморозив проект в готельному бізнесі та негативно оцінює перспективи інвестування в країну.

У 2015 році ISTIL Group продала Рінату Ахметову супутниковий провайдер Xtra TV і закрила продакшн-студію ISTIL Studios. За словами Мохаммеда Захура, продати студію не було можливості - "купувати нікому".

Відео дня

"У кожної компанії є певний бюджет на утримання проектів, але, якщо вони збиткові, немає сенсу в їхній штучній підтримці. Тому медіапроекти ми згортаємо - не бачимо в цій сфері найменших перспектив. Природно, наша компанія зазнає збитків, бо вкладені масштабні інвестиції. Але утримувати неприбуткові проекти ще більш нерозумно ", - зазначив він.

Водночас бізнесмен підкреслив, що не планує закривати своє англомовне друковане видання Kyiv Post, хоча проект неприбутковий.

"Утримання газети не прибуткове, але це престиж. Раніше ми втрачали майже $100 в місяць, сьогодні збиток становить близько $15-20 тис. Проте, ми будемо підтримувати цей англомовний проект. Але купувати нові ЗМІ в Україні не планую", - прокоментував він.

Крім того, Захур повідомив про заморожування робіт по будівництву київського готелю Renaissance через проблеми з фінансуванням. Зокрема, ЄБРР відмовив компанії в кредиті, а ще один партнер цього проекту, банк UniCredit покинув ринок України.

"Ситуація в готельному бізнесі патова. Тому ми поки не будемо запускатися. В готель вже вкладено понад $55 млн (без урахування вартості його покупки - $35 млн). Потрібно ще $30 млн", - зазначив власник ISTIL Group.

Непроста ситуація, за словами бізнесмена, і на ринку нежитлової нерухомості.

"Що стосується наших офісних будівель: раніше оренда становила $20 за м кв., нині - близько $8-10 м кв. Сьогодні складно утримати клієнта - в Києві маса вільних офісно-торгових приміщень. Якщо говорити про офісні центри Rialto, то ми мегазусиллями досягаємо заповнюваності близько 70% (здебільшого, наші клієнти - західні компанії) ", - підкреслив він.

Відсутні перспективи, на думку глави ISTIL Group, в металургійному бізнесі. Він нагадав, що в 2008 році продав свій міні-металургійний завод ISTIL Україна, так як припускав, що ціни на метал впадуть в зв'язку з його надвиробництвом у Китаї.

"І я б зараз не повернувся в цей складний бізнес. Якщо сьогодні йти в сферу металургії, слід максимально консолідуватися: скоротити збиткові підприємства, скоротити штат працівників", - вважає бізнесмен.

Наразі бізнесмен планує продати завод пластмасової продукції Алеана в Київській області, проте хоче попередньо його модернізувати.

poster
Дайджест NV Преміум
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Серед найбільш перспективних напрямків для інвестицій і розвитку Захур назвав аграрні і IT-проекти. Зокрема, ISTIL Group зацікавився стартапами.

"Намагаємося відкрити фонд для допомоги таким компаніям, хочемо в Києві та Одесі зробити кластер для створення нових робочих місць", - зазначив бізнесмен.

Що стосується агропроектів, то без закону про приватизацію землі великі іноземні інвестори в Україну не прийдуть.

"Китай, ОАЕ та інші країни з задоволенням заснували б тут свої компанії, але за умови особистого володіння землею. Орендованої землі можуть зацікавитися лише середні і дрібні бізнес-гравці. Український агробізнес вельми прибутковий. Багато іноземців ним цікавляться, і вважають, що за рахунок нових технологій і правильної організації праці можуть збільшити продуктивність наших земель утричі. Але для цього їм потрібні адекватні закони і захист інвестицій ", - підкреслив глава ISTIL Group.

За умови стабілізації ситуації в Україні Захур не виключив, що його компанія інвестуватиме в агросферу.

"Якщо ситуація в країні буде спокійною, хотів би запровадити в Київській області проект з розведення качок і експорту їх м'яса в ЄС. Він вже економічно обгрунтований. Вважаю його вельми прибутковим, і у нас вже є німецькі партнери", - констатував він.

В цілому, бізнесмен скептично розглядає перспективи приходу інвестицій в Україну. На його думку, нинішній український ринок не цікавий іноземним інвесторам і бізнесменам, адже на ньому відсутня купівельна спроможність.

Нагадаємо, Мохаммад Захур є засновником і основним власником групи ISTIL (International Steel and Tube Industries Limited). У 1993 році Мохаммад Захур ініціював створення Metalsukraine Corp. Ltd. У 1996 році Metalsrussia придбала Донецький металургійний завод. У 2008 він його продав. У 2009 компанія ISTIL почала інвестувати в нерухомість, медіа, виробництво фільмів, енергетичний сектор та інші галузі.

Показати ще новини
X