Мобільних абонентів хочуть реєструвати за спам

1 вересня 2016, 19:16
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРСІ) пропонує обов'язкову реєстрацію анонімних абонентів за несанкціоноване втручання в роботу телекомунікаційних мереж та розсилку спаму

Про це повідомила прес-служба відомства.

Відзначається, що 30 серпня регулятор прийняв за основу відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України і виніс його на громадське обговорення.

Відео дня

"Документ розроблено з метою врегулювання питання про скорочення переліку послуг, припинення їх надання, зокрема, при виявленні несанкціонованого втручання у роботу телекомунікаційних мереж і розсилці спаму", – йдеться в повідомленні.

У Нацкомісії уточнюють, що, за інформацією операторів мобільного зв'язку, щомісяця фіксується значна кількість несанкціонованих втручань абонентів у роботу телекомунікаційних мереж. При цьому, встановити особу абонента-порушника практично неможливо.

Крім того, блокування підозрілих номерів в окремих випадках призводить до порушення прав абонентів.

"Протягом 2015 року та першого півріччя 2016 майже п'ята частина звернень громадян, що надійшли до НКРЗІ, стосувалася проблеми блокування абонентських номерів. Аналіз роботи із зазначеними зверненнями свідчить, що переважна кількість абонентських номерів розблокується операторами після втручання в ситуацію Комісії", – пояснив регулятор.

Нагадаємо, що НКРЗІ зобов'язала інтернет-провайдерів прописувати в договорах мінімальну і максимальну швидкість інтернету.

Показати ще новини
Радіо НВ
X