Набіулліна, а що з обличчям. У Центробанку РФ вважають, що оголошена Путіним мобілізація завдала удару по російській економіці

20 жовтня, 10:44
«Часткова» мобілізація в РФ (Фото:REUTERS/Alexey Malgavko/File Photo)

«Часткова» мобілізація в РФ (Фото:REUTERS/Alexey Malgavko/File Photo)

Мобілізація в РФ завдасть помітних збитків російській економіці - впадуть і споживання, і виробництво.

Мобілізація в Росії посилить дефіцит робочої сили та підірве довіру споживачів, тому економіка країни-агресора відновила падіння.

Про це пише Bloomberg із посиланням на звіт аналітичного департаменту Центробанку Росії.

Відео дня

Зазначається, що мобілізація вже вдарила по споживчій довірі та діловій активності і, ймовірно, тиснутиме на економіку протягом наступних місяців.

"У вересні відновлення економічної активності призупинилося і до кінця місяця тенденція почала дещо погіршуватися", - йдеться в документі департаменту ЦБ РФ.

Згідно зі звітом, зміна споживчих настроїв на тлі зростаючої невизначеності може тимчасово стримати відновлення споживання на початку четвертого кварталу.

Крім того, скорочення робочої сили після часткової мобілізації може ускладнити спроби компаній усунути обмеження з боку пропозиції та обмежити загальну тенденцію економічної активності у найближчі місяці.

21 вересня Путін оголосив «часткову» мобілізацію в РФ. 

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу повідомив, що в ході « часткової» мобілізації буде покликано 300 тисяч резервістів. Мобілізаційний ресурс Росії він оцінив майже 25 мільйонів осіб. За даними ЗМІ, закликати до РФ планують мільйон людей.

Нагадаємо, що наприкінці вересня глава ЦБ РФ Ельвіра Набіулліна потрапила під санкції США та Британії. На думку британців, Набіулліна займається управлінням економікою Росії в умовах війни з Україною та поширенням рубля на «контрольованих Росією територіях України». У США вважають, що Набіулліна захищала Кремль від наслідків санкцій із 2014 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X