Міжнародний суд визнав законним підвищення Україною ренти на нафту

3 листопада 2017, 18:57
Україна відстояла свою позицію щодо ренти на нафту та зекономила 5,8 млрд грн в міжнародному спорі з компанією JKX Oil&Gas Plc

Про це йдеться в заяві Міністерства юстиції України на офіційному сайті відомства.

Мінюст зазначає, що суд відхилив 3 з 4 позивних вимог компанії. Тож українській стороні доведеться сплатити трохи більше $12 млн замість $247 млн, або - менше 5% від заявленої позивачем суми. За підрахунками Мінюсту, завдяки цьому вдалося зекономити близько $235 млн (понад 5,8 млрд грн) бюджетних коштів.

Відео дня

"Позитивом для нашої держави є прецедентний характер цього рішення у розрізі інвестиційних спорів в енергетичному секторі. Фактично лондонський арбітраж визнав законним підвищення Україною ставок податку на видобуток нафти та газу, яке мало місце в серпні 2014 року", - наголосили в Мінюсті.

Міністерство юстиції зазначає, що $12 млн стосуються визнання інвестиційним арбітражем неналежними рішення Національного банку України щодо виводу валютних коштів за кордон та рішення Кабінету міністрів про порядок закупівлі природного газу промисловими, енергогенеруючими та теплогенеруючими підприємствами.

У 2015 році іноземний інвестор, компанія JKX Oil & Gas PLC (Великобританія), звернувся з позовом до держави Україна. Позивач серед іншого скаржився на різке підвищення ставок податку на видобуток нафти та газу в серпні 2014 року та заходи валютного контролю, запроваджені в 2014 році.

Серед вимог позивача було стягнення з України збитків на суму понад $247 млн, визнання «привілейованого» статусу позивача в частині оподаткування та валютного режиму, а також покласти на Україну усі витрати, пов’язані з арбітражним провадженням.

6 лютого 2017 року арбітражний трибунал виніс рішення у цій справі, яким відхилив більшість вимог позивача. Апеляційна скарга на це рішення була відхилена.


Основним активом JKX Oil&Gas в Україні є Полтавська газонафтова компанія, що займається видобутком вуглеводнів на Ігнатівському, Молчанівському, Ново-Миколаївському, Руденківському, Заплавському, Єлизаветівському, Червоноярському, Східному родовищах у Полтавській області.

27,54% компанії володіє Eclairs Group, яку ЗМІ пов'язують з бізнесменом Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, 19,92% - російська Proxima Capital Group,11,45% - Glengary Overseas

Показати ще новини
Радіо NV
X