Міжнародні резерви України за місяць зросли майже на 200 мільйонів доларів

5 листопада 2015, 12:50
Обсяг міжнародних резервів України на 1 листопада становив $12,962 млрд, збільшившись за місяць на $188 млн

Як повідомили в Національному банку України, збільшення резервів відбулося насамперед за рахунок купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку України. У жовтні регулятор придбав на міжбанківському ринку $300,5 млн. Значна частка із цих коштів ($295,2 млн) була придбана на аукціонах.

Відео дня

Крім того, міжнародні резерви Національного банку поповнилися за рахунок надходжень від банку KFW (Німеччина) на користь уряду України в розмірі $199 млн.

В НБУ підкреслили, що резерви зросли, незважаючи на необхідність здійснення платежів з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. У жовтні на ці цілі було спрямовано $95,7 млн, з яких $13,2 млн - обслуговування за державними цінними паперами.

Також у жовтні Національний банк здійснював інтервенції на міжбанківському валютному ринку України. Минулого місяця регулятор продав банкам іноземної валюти у розмірі $46,5 млн, із них $37,5 млн було продано під час голландського аукціону, який проходив 30 жовтня.

Голова Національного банку Валерія Гонтарева відзначила, що найближчим часом очікується візит місії МВФ, який був відкладений з технічних причин. НБУ планує отримати третій транш кредиту, який дасть змогу збільшити міжнародні резерви до $15 млрд.

Регулятор запевняє, що наразі обсяг міжнародних резервів України є достатнім для виконання зобов’язань і поточних операцій уряду та НБУ.

Раніше голова НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що регулятор має намір через чотири роки наростити міжнародні резерви до $38 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X