Міжнародні кредитори занепокоєні ситуацією навколо антикорупційних органів в Україні

7 грудня 2017, 10:20
Світовий банк (СБ) і Міжнародний валютний фонд (МВФ) стурбовані подіями навколо антикорупційних органів в Україні

Про це повідомляють Українські Новини.

"Ми глибоко стурбовані нападками на незалежні антикорупційні установи в Україні, зокрема на НАБУ і САП. Ці напади ставлять під загрозу здатність нових антикорупційних інституцій боротися з корупцією та повертати вкрадені активи", - йдеться у повідомлені.

Відео дня

У Світовому банку відзначили, що дуже важливим є те, щоб нові антикорупційні органи мали законодавчу базу і ресурси для виконання своїх повноважень.

Крім того, МВФ наполягає на збереженні незалежності цих органів.

Нагадаємо, 29 листопада у Міграційній службі повідомили, що агент НАБУ, син колишнього народного депутата від Партії регіонів Юрія Боярського, протягом декількох місяців намагався спровокувати заступника голови Служби Діну Пімахову. Він пропонував їй хабар за легалізацію в Україні неіснуючих громадян В'єтнаму та Ірану. За даними служби, агент НАБУ виконував вказівки свого керівництва.

Для його затримання була проведена спецоперація СБУ. Його затримали під час спроби передати першу частину хабара у розмірі $15 тис..

Пізніше глава ГПУ Юрій Луценко заявив, працівники антикорупційних органів не мали права пропонувати під час своєї спецоперації першому заступнику голови ДМС хабар .

У свою чергу в НАБУ заявили, що Генпрокуратура і СБУ зірвали спецоперацію з виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі, а затриманий за спробу хабарництва детектив Бюро працював у ДМС під прикриттям.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що ніхто з працівників бюро не буде затриманий після невдалої спецоперації у Державній міграційній службі.

Пізніше він заявив, що Служба безпеки України зірвала всі операції агентів під прикриттям НАБУ й зараз їхня робота призупинена.

Генпрокуратура також провела обшук у агента НАБУ Катерини Сікорської у справі про пропозицію хабара.

4 грудня Генпрокуратура викликала на допит агентів Національного антикорупційного бюро Катерину Сікорську і Сергія Тітенкова.

Показати ще новини
Радіо NV
X