Міжнародні аналітики спрогнозували, коли нафта почне дорожчати і буде по $80

24 лютого 2016, 09:42
Ціни на нафту будуть на рівні 80 доларів за барель на світовому ринку до 2020 року на тлі суттєвого уповільнення темпів зростання видобутку сировини

Такий прогноз дав глава Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль, повідомляє Bloomberg.

Нафта почне дорожчати наприкінці наступного року, коли попит перевищить пропозицію, а запаси сировини почнуть скорочуватися.

Відео дня

Незважаючи на очікуване скорочення запасів нафти в 2018 році, переконаний Біроль, підйом цін буде обмежений видобутком сланцевої нафти в США.

"Покупці нафти, можливо, відчувають себе спокійно наразі, враховуючи наявність високих запасів сировини і низькі ціни. Однак їм варто пам'ятати про те, що неминуче: рекордне скорочення інвестицій в галузь, яке ми спостерігаємо, підвищує ймовірність неприємних сюрпризів", - заявив він.

Згідно з прогнозом МЕА, ціни на нафту в 2016 році становитимуть в середньому $35 за барель, їхнє повільне зростання почнеться в 2017 році.

Нагадаємо, ціни на нафту різко впали через заяву міністра нафти Саудівської Аравії. Світові ціни на "чорне золото" 23 лютого під вечір впали у середньому на 4% на тлі заяв міністра нафти Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі щодо неможливості зниження нафтовидобутку.

16 лютого Росія та країни ОПЕК все ж таки домовилися про заморожування рівня видобутку нафти на січневих показниках. Інвесткомпанії та банки Goldman Sachs, Deutsche Bank та банк Barclays в один голос говорять, що домовленість між РФ і ОПЕК про заморожування рівня видобутку не матиме значного впливу на нафтовий ринок

Показати ще новини
Радіо НВ
X