Між жінками і чоловіками зберігається нерівність на ринках праці - МОП

8 березня 2016, 17:20
228
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нерівність між чоловіками та жінками на ринку праці зберігається - МОП

Міжнародна організація праці у звіті, підготованому до Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир, що відзначається 8 березня, заявила, що нерівність між жінками і чоловіками зберігається в широкому спектрі на світовому ринку праці

Такий висновок МОП зробила внаслідок вивчення даних у 178 країнах, повідомляється на сайті організації.

Зокрема, зазначається, що за останні два десятиліття, істотний прогрес, досягнутий жінками в галузі освіти, не привів до відповідного поліпшення їхнього економічного становища на робочому місці.

Згідно з доповіддю, жінки продовжують працювати більше годин на день, ніж чоловіки, як на оплачуваній роботі, так і в домашньому господарстві.

Зокрема, як у розвинених, так і в нерозвинених країнах, у середньому жінки виконують у два з половиною рази більше роботи у домашньому господарстві, ніж чоловіки. 

У розвинених країнах жінки, що працюють, проводять у середньому 8 годин і 9 хвилин на роботі, тоді як чоловіки - 7 години і 36 хвилин.

У країнах, що розвиваються, жінки, що мають роботу, працюють 9 годин і 20 хвилин на день, тоді як чоловіки витрачають на роботу в середньому 8 годин і 7 хвилин.

Щодо оплати праці, то згідно з доповіддю МОП, у середньому у світі жінки, як і раніше,  отримують 77% від того, що отримують за свою роботу чоловіки. Причому цей розрив не може бути повністю пояснений відмінностями в освіті чи віці.

Цей розрив пов'язаний, зокрема, з недооцінкою навичок, необхідних для сфер, у яких зайняті переважно жінки, а також із необхідністю робити перерву в роботі задля догляду за дітьми.

Водночас у МОП відзначають деяке поліпшення у цьому питанні і прогнозують, що для повного подолання розриву в оплаті праці чоловіків та жінок за збереження нинішніх тенденцій знадобиться понад 70 років.


Міжнародна організація праці - спеціалізована установа Організації Об'єднаних націй (до цього - Ліги націй), що була заснована у 1919 році урядами різних країн для підтримки міжнародного співробітництва у справі забезпечення миру в усьому світі й зменшення соціальної несправедливості за рахунок поліпшення умов праці. У 20 столітті першочерговими завданнями діяльності Міжнародної організації праці є підтримка демократії і соціального діалогу, боротьба з бідністю і безробіттям, заборона дитячої праці.

Міжнародний жіночий день – щорічне свято, що відзначається 8 березня. Вперше святкувалося в 1909 році в США з ініціативи Соціалістичної партії Америки. 1977 року за радянської ініціативи Організація Об’єднаних Націй оголосила 8 березня Міжнародним днем боротьби за права жінок і міжнародний мир.

Вибір редакції

Інновації

Сьогодні, 12:10

article_img
Зоряні війни. США розмістять у космосі дрони з лазерами та супутники-перехоплювачі
Час відповідати

Сьогодні, 10:26

article_img
Треба злитися на всіх політиків. Велике інтерв'ю голови Ощадбанку Андрія Пишного
Економіка

Сьогодні, 10:23

article_img
Головні новобудови країни: НВ визначило топ-10 інфраструктурних проектів України

Головне

Країни

Сьогодні, 21:45

article_img
У США пройшов найбільший протестний рух - Жіночий марш
Країни

Сьогодні, 15:41

article_img
10-й раунд протестів "жовтих жилетів": поліція Парижа повідомила про арешти
Події

Сьогодні, 08:58

article_img
Стрілянина в прес-клубі Херсона: затримали голову місцевого відділення Соціалістичної партії