Між жінками і чоловіками зберігається нерівність на ринках праці - МОП
Такий висновок МОП зробила внаслідок вивчення даних у 178 країнах, повідомляється на сайті організації.
Зокрема, зазначається, що за останні два десятиліття, істотний прогрес, досягнутий жінками в галузі освіти, не привів до відповідного поліпшення їхнього економічного становища на робочому місці.
Згідно з доповіддю, жінки продовжують працювати більше годин на день, ніж чоловіки, як на оплачуваній роботі, так і в домашньому господарстві.
Зокрема, як у розвинених, так і в нерозвинених країнах, у середньому жінки виконують у два з половиною рази більше роботи у домашньому господарстві, ніж чоловіки.
У розвинених країнах жінки, що працюють, проводять у середньому 8 годин і 9 хвилин на роботі, тоді як чоловіки - 7 години і 36 хвилин.
У країнах, що розвиваються, жінки, що мають роботу, працюють 9 годин і 20 хвилин на день, тоді як чоловіки витрачають на роботу в середньому 8 годин і 7 хвилин.
Щодо оплати праці, то згідно з доповіддю МОП, у середньому у світі жінки, як і раніше, отримують 77% від того, що отримують за свою роботу чоловіки. Причому цей розрив не може бути повністю пояснений відмінностями в освіті чи віці.
Цей розрив пов'язаний, зокрема, з недооцінкою навичок, необхідних для сфер, у яких зайняті переважно жінки, а також із необхідністю робити перерву в роботі задля догляду за дітьми.
Водночас у МОП відзначають деяке поліпшення у цьому питанні і прогнозують, що для повного подолання розриву в оплаті праці чоловіків та жінок за збереження нинішніх тенденцій знадобиться понад 70 років.
Міжнародна організація праці - спеціалізована установа Організації Об'єднаних націй (до цього - Ліги націй), що була заснована у 1919 році урядами різних країн для підтримки міжнародного співробітництва у справі забезпечення миру в усьому світі й зменшення соціальної несправедливості за рахунок поліпшення умов праці. У 20 столітті першочерговими завданнями діяльності Міжнародної організації праці є підтримка демократії і соціального діалогу, боротьба з бідністю і безробіттям, заборона дитячої праці.
Міжнародний жіночий день – щорічне свято, що відзначається 8 березня. Вперше святкувалося в 1909 році в США з ініціативи Соціалістичної партії Америки. 1977 року за радянської ініціативи Організація Об’єднаних Націй оголосила 8 березня Міжнародним днем боротьби за права жінок і міжнародний мир.