Митниця залишається одним із найбільш корумпованих органів – Перша шпальта

11 квітня 2016, 10:01
Кількість скандалів на митниці, зростає з кожним місяцем

Тільки за останній тиждень на хабарі було спіймано керівництво Запорізької митниці, а керівництво Волинської митниці взагалі усунуто в повному складі з-за скарг бізнесу, йдеться у свіжому випуску програми " Перша шпальта, чиїм партнером є НВ.

Відео дня

Як розповів в інтерв'ю програмі керуючий партнер ІК Eavex Capital Юрій Яковенко, бізнесмени скаржаться на митницю, що в неї занадто завищені індикативні ціни, які не відображають реальну ціну інвойсів. «Це не означає, що бізнесмени занижують вартість товарів, а просто в базі ціни інші. Ціни ж різні можуть бути, знижки у постачальників, виробників і так далі. Вони скаржаться на це. І коли є різне розуміння цін, то це завжди джерело для корупції для «вирішення тих чи інших питань», -- коментує Юрій Яковенко.

Керівник практики митного регулювання Ernst & Young Ігор Даньков додає, що ще однією проблемою є те, що товари, які підлягають митному контролю, можуть ще потрапляти під п'ять різних видів контролю з боку дозвільної системи. «Це уповільнює проходження кордону і збільшує корупційні ризики», - пояснює він.

Глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін зазначає, що вирішити проблеми на митниці можна, якщо буде політична воля. «Щоб ми не дискутували про механізми - їх безліч. Від ліберальної до автоматизації передачі відомства британської королівської компанії. Але і перше, і друге не спрацює, якщо не буде бажання першої особи відомства і перших осіб держави робити зміни. Зараз все впирається в людей. І неправда, коли кажуть, що давайте міняти систему. Якщо на чолі стоїть який-небудь (Роман) Насиров (голова ГФС) - система буде корупційної», - упевнений Шабунін.

Також дивіться в програмі інтерв'ю голови Одеської митниці Юлії Марушевський, голови правління Укртелекому Юрія Курмаза, дискусію про майбутнє офшорів між старшим партнером компанії «Кравець та партнери» Ростиславом Кравцем і головним фінансовим аналітиком РА «Експерт-рейтинг» Віталієм Шапраном.

Завершує випуск "розбір польотів" від Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новий Час.

Показати ще новини
Радіо НВ
X