Митники викрили незаконне ввезення техніки для майнінгу в Україну

31 січня 2018, 17:25

Митники в зоні діяльності митного посту Бориспіль-аеропорт виявили схему незаконного ввезення на територію України партії відеокарт для майнінгу криптовалюти на суму 13 млн грн.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Державної фіскальної служби (ДФС).

Відзначається, що правопорушники придбали обладнання на території Гонконгу та намагалися перевезти його через митний кордон України.

Відео дня

Так, вони подали документи, що містять неправдиві відомості щодо вартості товару на митниці.

Наразі порушено адміністративну справу про порушення митних правил.

У ДФС відзначили, що 200 відеокарт вилучено до винесення судом рішення у справі.

Згідно з інформацією виробника приладів, мінімальна вартість вилученої партії товарів становить в еквіваленті 13 млн грн.

Зазначимо, що в Україні досі не вирішено питання правового статусу як криптовалют у цілому, так і їх майнінгу зокрема. Наприклад, Національний банк України заявив, що не може визнати криптовалюту валютою і попереджає про ризики шахрайства.

При цьому, минулого року ряд народних депутатів запропонували Верховній Раді легалізувати оборот криптовалют в Україні, зареєструвавши два законопроекти - №7183 і №7183-1.

Однак, Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку відмовилася підтримати ці законопроекти в тому вигляді, в якому вони були подані.

Раніше кіберполіція виступила за легалізацію криптовалюти в Україні. Крім того, в парламентському комітеті з питань інформатизації та зв'язку виступили за законодавчий поділ майнінгу і криптовалют.

Показати ще новини
Радіо НВ
X