Переговори України з місією МВФ щодо моніторингової програми пройшли успішно — заява фонду

17 лютого, 21:35
МВФ (Фото:REUTERS/Johannes P. Christo)

МВФ (Фото:REUTERS/Johannes P. Christo)

Місія Міжнародного валютного фонду та представники України домовилися про перегляд моніторингової програми із залученням Ради директорів. Про це повідомляє пресслужба МВФ у п’ятницю, 17 лютого.

Оновлено о 21:50. Андрій Пишний уточнив у Facebook, що рішення місії МВФ означає «рекордно швидкий» перехід до наступного етапу — обговорення розширеної програми для України, яка передбачає фінансування.

Відео дня

«За підсумком місія Фонду відзначила високу ефективність виконання моніторингової програми… Представники фонду також відзначили роботу Національного банку. Це стосується і заходів, які були вжиті для забезпечення фінансової стабільності і наше реагування на поточні виклики, зокрема на профіцит ліквідності в банківській системі», — написав він.

Місія МВФ на чолі з Гевіном Греєм у Варшаві оцінювала, як Україна виконує зобов’язання щодо моніторингової програми.

«Експерти МВФ та представники української влади досягли домовленості на рівні експертів щодо перегляду Моніторингової програми із залученням Ради директорів. Завершення першого і остаточного перегляду програми, який ще підлягає схваленню керівництвом МВФ, відкриває шлях до початку переговорів про повноцінну програму за підтримки МВФ», — повідомив Грей за підсумками переговорів.

Представник МВФ високо оцінив виконання Україною зобов’язань щодо моніторингової програми та повідомив, що станом на кінець грудня «досягнуті всі встановлені кількісні та індикативні цільові показники». Також виконано «усі п’ять структурних маяків, встановлених на кінець січня». У МВФ очікують поступового економічного відновлення України в 2023 році.

Глава Нацбанку Андрій Пишний опублікував у Facebook фото з міністром фінансів Сергієм Марченком і написав, що вони повертаються в Україну після зустрічей з місією МВФ.

За даними Bloomberg, нову кредитну програму терміном на три-чотири роки МВФ може погодити до кінця березня. Програма буде розрахована на $14−16 млрд, з яких у перший рік Україна може отримати $5−7 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X