Місцеві бюджети отримають додатково більш ніж 11 млрд грн під час розподілу ПДФО — Зеленський
Місцеві бюджети отримають додатково більш ніж 11 млрд грн під час розподілу податку на доходи фізичних осіб.
Про це президент Володимир Зеленський заявив сьогодні на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад.
«Дуже важливо, що завдяки збільшенню ПДФО на 4% всі громади отримають ресурс десь 11 млрд грн, хоча, мені здається, що більше, що десь ви там трішечки схитрили. Тим не менше, це ж для громад, для людей, тому я підтримую це. Більше 11 млрд грн. В будь-якому випадку це не хитрощі мерів. Це правильна робота місцевих влад, тому що вони захищають громадян України, не просто своїх виборців, а всіх громадян України», — сказав президент.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з місцевою владою буде підписано меморандум для стабільності тарифів, одним з пунктів якого є домовленість щодо розподілу ПДФО.
«Меморандумом чітко визначено, що для незмінності тарифів у 2022 році держава передасть і направить місцевим бюджетам ПДФО в розмірі 4%, це не менш ніж 11 млрд грн», — пояснив він.
Прем'єр додав, що уряд також погодився залишити місцевим бюджетам у 2022 році 13,44% паливного акцизу, щоб вони могли підтримати комунальних виробників тепла.
Нагадаємо, що з цього року тарифи на опалення встановлює місцева влада, а не енергорегулятор. Крім того, 20 травня закінчився термін дії режиму спецобов’язків (ПСО). Кабмін більше не визначає ціни і умови отримання ними газу для виробництва тепла. Виробники повинні самостійно вибрати постачальника і укласти з ним контракти.
НАК Нафтогаз України підготував трирічний договір на поставку газу для виробників теплової енергії. З червня 2021 року і протягом 13 місяців довгострокова ринкова ціна становитиме 7,42 грн за один кубометр (з ПДВ, але без врахування тарифу оператора газотранспортної системи). Ціни в наступні періоди (з 1 липня 2022 року і з 1 липня 2023 роки) будуть проіндексовані. Однак у 50 великих підприємств ТКЕ, які надають послуги з централізованого опалення у великих містах, досі немає контрактів на поставку газу.
Представники місцевої влади неодноразово заявляли, що в цьому опалювальному сезоні тарифи можуть вирости приблизно на третину, і називали ситуацію критичною.
«Технічно ми готові [до опалювального сезону]. Але є інші виклики, які роблять ситуацію близькою до критичної: високі ціни на газ, перекладені на місцеве самоврядування тарифи, відсутність законодавчої бази для забезпечення роботи теплопостачальних підприємств», — заявив сьогодні мер Києва Віталій Кличко.