Страхова запропонувала повернути Коломойському $2 млрд за ПриватБанк взаємозаліком

15 травня 2019, 10:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Екс-корпоративний секретар ПриватБанку Вікторія Страхова в інтерв'ю Bihus.info розповіла своє бачення можливої мирової угоди з екс-співвласником банку Ігорем Коломойським.

Відповідаючи на запитання про те, що буде, якщо суди вищих інстанцій визнають націоналізацію незаконною, Страхова сказала: "Мирова угода, якийсь там консенсус чи угода з урядом: ПриватБанк залишається державним, Ігор Валерійович отримує свої $2 млрд, але вони йому фактично в руки не даються. Вони йдуть в погашення кредитів для пов'язаних з ним компаній".

Відео дня

Страхова, яка входить в команду новообраного президента Володимира Зеленського, наголосила, що більшість кредитів, виданих пов'язаним з екс-власниками компаніям, не обслуговуються.

"Чому б не зробити взаємозалік? Якщо йому винні - зарахуйте. І, можливо, трошки ще Ігор Валерійович буде винен ПриватБанку", - зазначила вона.

На думку Страхової, $2 млрд, про які говорить Коломойський, - це сума капіталу банку на момент націоналізації (21 млрд грн) і зобов'язань банку перед пов'язаними особами на 29,4 млрд грн (близько $1,1 млрд), які були примусово конвертовані за процедурою bail-in.

Страхова додала, що під час націоналізації Коломойський визнавав, що частину кредитів видали пов'язаним особам.

"Наскільки я розумію, він десь погоджувався [на суму] до 60 млрд грн", - сказала вона.

За підрахунком Страхової, в результаті взаємозаліку компанії Коломойського будуть винні ПриватБанку ще близько 10 млрд грн.

Нагадаємо, 8 квітня Коломойський заявив, що банк йому не потрібен. Він додав, що хоче отримати $2 млрд компенсації. Бізнесмен стверджував, що йдеться про капітал банку до націоналізації.

При цьому станом на 1 жовтня 2016 року статутний капітал банку становив 21,256 млрд грн ($819,7 млн), власний капітал - 30,293 млрд грн ($1,17 млрд). Крім цього, згідно зі звітністю ПриватБанку, на той момент у нього був борг перед НБУ в розмірі 21,087 млрд грн.

У травні Коломойський заявив, що $2 млрд - це гроші екс-власників, які нібито були інвестовані в банк протягом 25 років.

Як повідомлялося, ПриватБанк був націоналізований в грудні 2016 року. Портфель непрацюючих кредитів ПриватБанку, який класифікується як пов'язаний з попередніми власниками, на 31 грудня 2018 року оцінюють у 212,795 млрд грн.

18 квітня 2019 року Окружний адмінсуду Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. У НБУ і Мінфіні заявили, що подадуть апеляцію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X