У Мінекономіки оцінили зростання ВВП України за сім місяців в 2,1%. Серед загроз подальшого зростання — Північний потік-2

15 вересня 2021, 13:40

У Мінекономіки оцінили зростання ВВП України за підсумками семи місяців в 2,1%. Серед ризиків для зростання на 4% за підсумками року — запуск Північного потоку -2.

За підсумками січня-липня 2021 року зростання валового внутрішнього продукту України прискорилося до 2,1%. Про це йдеться в липневому огляді економічної активності Мінекономіки, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«У січні-липні 2021 року, за розрахунками Міністерства економіки, зведений індекс виробництва (СІП) збільшився на 1,3% (На 1% в січні-червні 2021 року, падіння на 6,6% за січень-липень 2020 року відповідно), ВВП - на 2,1% », - йдеться в повідомленні відомства.

У повідомленні міністерства йдеться, що зростання ВВП в зазначеному періоді відбулося за рахунок промисловості, сільського господарства, транспорту та будівельної галузі.

Так, в липні промисловість п'ятий місяць поспіль показала зростання, проте він сповільнився до 0,2% проти 1,1% місяцем раніше.

У той же час виробництво сільськогосподарської продукції зросло на 9,2% в липні проти падіння на 16% місяцем раніше. Відзначається, що це було в першу чергу обумовлено активною фазою кампанії зі збирання врожаю.

Серед ризиків для зростання ВВП за підсумками року на 4% в Мінекономіки назвали частоту, тривалість і рівень жорсткості можливих нових карантинних обмежень, погіршення зовнішньоекономічної кон'юнктури на світових ринках, а також повноцінний запуск Північного потоку-2.

Нагадаємо, що Північний потік-2 подав документи на сертифікацію в ФРН як незалежної газотранспортного оператора. Розглядати їх будуть до чотирьох місяців.

10 вересня Газпром оголосив, що будівництво Північного потоку-2 повністю завершено.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X