Мінус €30 млн для України: Євросоюз офіційно закрив проект модернізації кордону з Україною

22 лютого 2018, 14:34

Європейський Союз офіційно підтвердив, що припиняє фінансування проектів з розвитку більш ніж 10 контрольно-пропускних пунктів (КПП) на західному кордоні України. Крім того, частину коштів Україна буде змушена повернути.

Про це йдеться в офіційному роз'ясненні Єврокомісії, передає Європейська правда. Також цю інформацію підтвердили кілька співрозмовників у структурах ЄС.

Прес-секретар ЄС Майя Косьянчич пояснила, що припиняється здійснення проектів, на виконання яких ЄС мав перерахувати €29,2 млн.

Відео дня

"Йдеться про шість проектів з європейським фінансуванням на загальну суму €29,2 млн, основним бенефіціаром яких була Державна фіскальна служби України. З огляду на затримки з їх реалізацією, враховуючи наші оцінки та шляхи сполучення держав-членів ЄС, ми дійшли висновку, що проекти не могли бути завершені вчасно", - зазначила вона.

За словами Косьянчич, ці шість проектів вже в процесі закриття, виділені на них і не витрачені гроші мають бути повернуті на рахунки Єврокомісії.

Однак прес-секретар ЄС уточнила, що Євросоюз і надалі готовий підтримувати реформи в Україні.

Джерело видання в Брюсселі пояснило, що попри заяви представників української ДФС, рішення Євросоюзу є остаточним.

"Рішення про закриття цих проектів - остаточне, воно було ретельно зважено та грунтується на належній оцінці", - пояснив чиновник. Також співрозмовник зазначив, що за час реалізації цих проектів Україна отримала від ЄС третину грантових коштів, виділених на проект - близько €10 млн. Велика частина цих коштів залишилася невикористаною.

За попередніми даними, Київ витратив близько €2 млн. Відповідно, Україна має відшкодувати ЄС близько €8 млн. Таким чином, сумарна вартість фондів, які були запропоновані Україні, але не використані, становить близько €27 млн.

Проекти, фінансування яких припиняється, були призначені не тільки для розвитку прикордонних пунктів. Один з них був спрямований на переоснащення IT-інфраструктури прикордонників на українсько-польському кордоні.

Також кошти ЄС мали піти на переобладнання КПП Рава-Руська, Краковець, Шегині і Ягодин, глибоку реконструкцію КПП в Устилузі (всі перераховані - на кордоні з Польщею). Мали бути реконструйовані чотири КПП на українсько-словацькому кордоні, два КПП на кордоні з Румунією і проведена реконструкція на кордоні з Угорщиною для інтеграції України в міжнародну транспортну систему, в тому числі на КПП в Лужанці.

Варто зазначити, що зупинка проектів Євросоюзу через неповне використання коштів не є винятковим випадком: це відбувається у співпраці з різними державами, в тому числі з членами ЄС.

Нагадаємо, раніше Reuters повідомило, що ЄС закриває проект з модернізації та будівництва прикордонних контрольно-пропускних пунктів з Україною, розпочатий ще в 2014 році, через сумніви у здатності Києва проводити реформи.

У Державній фіскальній службі заявили, що не мають інформації про припинення ЄС фінансування інфраструктурних проектів на українському кордоні.

Водночас глава представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі визнав, що в реалізації проекту ЄС, який передбачає модернізацію шести прикордонних контрольно-пропускних пунктів з Україною, є труднощі. Однак він не зміг сказати, що рішення про припинення цього проекту вже ухвалено.

Коментуючи це питання, міністр фінансів України Олександр Данилюк назвав це негативним сигналом.

"Це досить негативний сигнал, тому що ми говоримо про співпрацю з нашими партнерами, але з власної неспроможності просто самі себе дискредитуємо", - сказав Данилюк.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X