Мінськ отримав $300 млн від російського фонду

29 липня 2016, 18:16
Білорусь отримала другий транш на $ 300 млн з кредиту контрольованого Росією Євразійського фонду

Як повідомляє Reuters Россия, у Мінфіні країни заявили, що Білорусь виконала умови для отримання другого траншу, а гроші вже надійшли до бюджету.

Білорусь домовилася з фондом про кредит в $ 2 млрд в березні 2016 року і тоді ж отримала перший транш на $ 500 млн. До кінця року Мінськ повинен отримати від фонду ще один транш на $ 300 млн.

Відео дня

Зауважимо, що зовнішній борг Білорусі на 1 липня становив $ 13,1 млрд.

Нагадаємо, Reuters розповіло, як відрегувала Росія на зближення Білорусі із Заходом.

Раніше президент Лукашенко розкритикував Євразійський економічний союз, в який входить його країна, і висловив зацікавленість у поглибленні співпраці з Європейським Союзом.

У свою чергу, в лютому 2016 року ЄС відмовився від продовження економічних санкцій відносно 170 громадян Білорусі, в числі яких був і Лукашенко.

Офіційно таке рішення було прийнято у відповідь на звільнення Мінськом політв'язнів. Міжнародні оглядачі також вказували на роль "посередника-миротворця", яку зіграв Лукашенко, надавши Мінськ в якості майданчика для переговорів по врегулюванню ситуації в Донбасі.

20 травня Лукашенко прибув із візитом в Італію і Ватикан, почавши свій перший після зняття санкцій візит в Євросоюз.

Разом з тим, Лукашенко намагається пом'якшити ефект від помітного зближення із Заходом, заявляючи, що Росії і Білорусі не можна піддаватися спробам певних сил вбити клин в їх братські відносини.

Показати ще новини
Радіо NV
X