Мінрегіон вирішив зайнятися реконструкцією "хрущовок"

21 серпня 2018, 08:12

Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто разом з Мінрегіоном працює над першою редакцією нового ефективного законопроекту, який дозволить розпочати реконструкцію застарілого житла.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

"У 2006 році в Україні був розроблений закон щодо реконструкції застарілого житла, так званих "хрущовок". Проте на практиці реновація таких будинків з того часу так і не відбулася через недосконале законодавство, зокрема, прописану обов’язкову згоду 100% жителів будинків на проведення майбутньої реконструкції. У реальних умовах сьогодні це практично неможливо", – розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

Відео дня

Редакція нового закону направлена, у першу чергу, на захист інтересів громадян, що проживають у такому житлі, та гарантію їх комфорту та безпеки під час реалізації програми.

Нааразі розглядаються два варіанти фінансування майбутньої програми – за кошти місцевих бюджетів або інвесторів.

"Важливо зрозуміти, яким шляхом потрібно йти в тому чи іншому випадку – реконструкція чи знесення. Адже не всюди потрібно зносити будинки і будувати нові. Це має вирішувати місцева влада і в залежності від цього має також вирішуватися питання фінансування", – зазначив Парцхаладзе.

Показати ще новини
Радіо NV
X