Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Мін'юст запропонував посилити відповідальність за незаконні обшуки бізнесу

16 квітня, 20:41
181
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Держава повинна дати інструмент реагування на незаконні обшуки бізнесу

Міністерство юстиції пропонує ввести персональну майнову відповідальність правоохоронців за проведення незаконних обшуків, вилучення документів і техніки у підприємців.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, передає Укрінформ.

"Є така ініціатива, я думаю, що в найближчі тижні буде представлений [...] проект закону, де ми пропишемо чітку відповідальність конкретних персоналій", - зазначив він.

Петренко вважає, що поки не буде персональної відповідальності, то закон про протидію тиску на бізнес не буде повноцінно працювати.

За його словами, держава повинна дати інструмент реагування на незаконні обшуки, який відніме бажання у правоохоронців займатися зловживаннями.

Відзначимо, що раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман також виступив за посилення закону про захист бізнесу при перевірках, який також називають "маски-шоу стоп", встановивши відповідальність контролерів за перевищення своїх обов'язків.

Нагадаємо, що 16 листопада 2017 року Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому закон, який визначає відеофіксацію невід'ємною частиною проведення обшуків.

За законопроект Про внесення зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального судочинства та інших осіб правоохоронними органами при провадженні досудового розслідування проголосувало 312 народних депутатів.

Раніше Генпрокуратура обмежила права силовиків під час обшуків підприємств.

У грудні президент України Петро Порошенко підписав законопроект №7275, який також називають "маски-шоу стоп".

Так, вводиться обов'язкова відеофіксація як під час обшуків, так і при розгляді клопотань слідчим суддею (якщо мова не йде про негласних слідчих діях). При цьому, відеозапис повинна бути невід'ємним додатком до протоколу обшуку.

Законопроект передбачає право заявника отримати виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань за його заяви або повідомлення про кримінальне правопорушення.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися