Мін'юст: У Газпрому немає шансів уникнути виплати боргу Україні

29 березня 2018, 11:18

Міністерство юстиції прогнозує примусове стягнення найближчим часом штрафу з російського монополіста - компанії Газпром за рішенням Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, передають Українські Новини.

"Я впевнений, що у Газпрому немає шансів уникнути відповідальності і сума боргу, зафіксована рішенням суду, буде тільки збільшуватися, і вона буде повністю стягнута найближчим часом", – заявив він.

Відео дня

Міністр зазначив, що спроби Росії ігнорувати рішення суду будуть безуспішними.

"Страус ховає голову в пісок, але інша частина тіла залишається нагорі. Ця "інша частина тіла" – це ті активи, то майно, яке знаходиться у Газпрому по всьому світу", – сказав Петренко.

За його словами, Мін'юст веде активну роботу щодо арешту та стягнення цих активів.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому щодо більшості спірних питань контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром почав негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на поставку та транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Крім того, 13 березня Київський апеляційний господарський суд відмовив Газпрому в задоволенні скарги на штраф Антимонопольного комітету України в 171 млрд грн, накладений на російську компанію. Українське відомство оштрафувало Газпром ще в 2015 році за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Пізніше Петренко повідомляв, що Україна розробила план, який допоможе забезпечити виплату російським монополістом Газпромом Нафтогазу України $2,6 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X