Міністру енергетики та главі Держпродспоживслужби винесли припис через конфлікт інтересів

12 червня 2018, 14:02

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) уїхвалило рішення про винесення трьох розпоряджень міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику, а також голові Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (Держпродспоживслужба) Володимиру Лапі і керівнику виконкому Тернопільської міськради Сергію Надалу.

Про це повідомили в прес-службі відомства.

Причиною винесення припису Насалику стало ігнорування конфлікту інтересів з в.о. директора інституту промислових технологій Антоном Чередниченком. За даними НАЗК, встановлено, що він повідомив у Міненерговугілля про наявність потенційного конфлікту інтересів, викликаного спільною роботою зі своєю дружиною. Однак керівник органу не прийняв рішення щодо врегулювання конфлікту інтересів відповідно до вимог закону Про запобігання корупції.

Відео дня

НАЗК вимагає вжити заходів щодо врегулювання цього конфлікту інтересів, а також провести службове розслідування і притягнути винних до встановленої законом відповідальності.

Припис Лапі внесено стосовно колишнього керівника Головного управління Госпродпотребслужби в Харківській області Олександра Тертишника. НАЗК зазначає, що він знав, що в структурі працюють дві його рідні сестри і є ризик виникнення обумовленого цими обставинами конфлікту інтересів, але не вжив заходів для запобігання цьому.

"Натомість керівник територіального органу своїми діями фактично створив умови для виникнення у однієї з цих осіб потенційного конфлікту інтересів, тимчасово визначивши її в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби", - йдеться в повідомленні.

Нацагентство також вимагає провести службове розслідування і розглянути питання про притягнення винних до відповідальності.

Крім того, винесено припис керівнику виконавчого комітету Тернопільської міської ради Сергію Надалу. За даними відомства, на неодноразові запити НАЗК міськрада не надала інформацію і документи щодо можливих порушень депутатами ради вимог закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Відповідно до припису, НАЗК вимагає надати запитувані документи, провести службове розслідування і розглянути питання про притягнення винного до відповідальності.

Показати ще новини
Радіо NV
X