Міністр соцполітики розповів, скільки українців працюють у Польщі

23 червня 2018, 08:23

Сьогодні в Польщі працює близько 1 млн українців, проте в пенсійній системі з них зареєстровано тільки 300 тис. осіб.

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева на відеоконференції Деловій столиці.

За його словами, українці часто ігнорують страхування в Польщі.

"Людей направляють з України в Польщу як у відрядження. Але тільки-но там він отримує дозвіл на роботу, тут звільняють, і там він не страхується. Але оскільки він там страхові внески не платить, то страховий стаж йому не йде. Якщо повертається в Україну - у нього ні там немає права на пенсію, ні тут", - розповів Рева.

Відео дня

Він зазначив, що через процес трудової міграції в Україні виникла проблема нестачі фахівців.

"У нас сьогодні вже відчувається дефіцит, в першу чергу кваліфікованих кадрів. А якщо ця тенденція буде продовжуватися, то у нас взагалі буде нестача кадрів, навіть некваліфікованих", - додав Рева.

За його словами, у процес сезонної трудової міграції залучені 7 млн громадян України, при цьому постійно за кордоном працюють 3,2 млн осіб.

Раніше польська Gazeta Prawna зауважила, що українські заробітчани - на другому місці за впливом на польську економіку. За даними Нацбанку Польщі, українці переказують більш ніж 90% від усього обсягу транзакцій за кордон.

Крім того, дослідження Personnel Service з трудової міграції в першому півріччі 2018 року показало, що в Польщі зростає кількість українців, які отримують зарплату нарівні з поляками.

Показати ще новини
Радіо NV
X