Міністр соцполітики розповів, коли проіндексують пенсії

27 вересня 2018, 11:53

У березні 2019 року буде проведено осучаснення пенсій за формулою - сумою 50% зростання рівня інфляції та 50% зростання середніх зарплат за 2018 рік.

Про це повідомив міністр соцполітики Андрій Рева, пише Урядовий портал.

"Якщо інфляція цього року буде 12%, як прогнозується, то до розрахунку береться 6%. Фонд оплати праці зріс за вісім місяців на 25%, тобто до розрахунку береться 12,5%. У сумі це 18,5%. Це означає, що зростання пенсій відбудеться до 20% від тих розмірів пенсій, які є сьогодні", - пояснив міністр.

Відео дня

Разом з тим, оскільки 2018 рік ще не завершився, точні показники, за якими буде проводитися індексація пенсій, невідомі. Розрахунки ґрунтуються на тенденціях економіки та мають приблизний характер.

Автоматична індексація пенсій відбудеться саме з 1 березня, адже офіційні показники інфляції та росту середніх зарплат за 2018 рік будуть готові в лютому, після чого будуть проведені розрахунки та виплати відповідно до прийнятої постанови уряду.

Крім того, Рева нагадав, що з 1 січня пенсія військових зросте на 25%.

За його словами, на сьогодні в держбюджеті на 2019 рік передбачено 166 млрд грн на пенсії, з них 139 млрд грн - це дотації пенсій для цивільних, і 27 млрд грн підуть на виплати пенсій військовим.

Нагадаємо, що 3 жовтня Верховна Рада України прийняла пенсійну реформу з осучасненням пенсій з жовтня і підвищенням мінімального стажу до 35 років з 2018 року.

Згодом Кабмін переглянув розмір пенсії після реформи. Так, мінімальний розмір пенсії в Україні зросте до 1452 грн, а не до 1373 грн, як планувалося раніше.

У березні цього року Міністерство соціальної політики заявило про наміри підвищити роль стажу для нарахування пенсії. Тим самим планується підвищити суму пенсійних виплат для людей з великим трудовим стажем і невеликою зарплатнею.

Показати ще новини
Радіо НВ
X