Міністр юстиції розповів, коли та наскільки Україна підніметься в Doing Business

21 квітня 2016, 15:13
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Павло Петренко сподівається, що запуск онлайн-реєстрації для тих українців, які прагнуть займатися підприємницькою діяльністю, суттєво покращить бізнес-середовище

Завдяки запуску сьогодні на порталі державних послуг iGov реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності (СПД) і юридичних осіб «Україна може піднятися пунктів на 10» у рейтингу Doing Business, заявив міністр юстиції Павло Петренко.

Відео дня

У рейтингу Doing Business 2016, який щороку визначає легкість ведення бізнесу в різних державах світу, наша країна зайняла 86 місце, піднявшись за рік на 13 пунктів. Україна поступилася Саудівській Аравії (82 місце) і випередила Бруней (84 місце).

Петренко заявив, що нові державні онлайн-послуги для підприємців зменшать корупційну складову у взаємодії між чиновниками та громадянами. «Уявіть собі, щоби в 2013 році без хабаря зареєструвати підприємство чи об’єкт нерухомості», - зазначив він. За його словами, нашим співвітчизникам, які до 2013 року зверталися до держави з подібними питаннями, кожна зустріч з чиновниками обходилася у хабар 500 грн.

За словами Петренка, приблизно 1 млн українців користуються державними онлайн-сервісами, а підприємницькою діяльністю займається понад 3 млн наших співвітчизників.

Наступними державними послугами, які потрібно перевести в онлайн для полегшення ведення бізнесу, є зміна учасників/директора/виду діяльності, повідомив міністр юстиції.

За словами Петренка, найважливішим завданням для того, щоби створити сприятливе ділове середовище в Україні, є реформа фіскальної служби – митниці та податкової. На його думку, на митниці потрібно залучити міжнародних радників, запровадити електронні системи контролю та уніфікувати митні бази даних України та Євросоюзу.

Міністр юстиції вважає за потрібне ліквідувати районні податкові інспекції, залишивши відповідні служби лише в обласних центрах з функціями аудиту та сервісу. «Якщо буде на те політична воля, до кінця 2016 року можна зробити потрібні реформи», - впевнений Петренко.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X