Міністр інфраструктури дистанціювався від проблеми автомобілів на єврономерах

7 листопада 2018, 15:31

Рішення проблем автомобілів з європейською реєстрацією можливо тільки у Верховній Раді.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян після засідання Кабінету міністрів 7 листопада, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Це має бути зроблено на майданчику парламенту, тому що повинен працювати закон. Ми розуміємо: зараз дискутується кілька варіантів вирішення проблеми номерів з європейської реєстрацією, однак вирішувати її доведеться на законодавчому рівні. З нетерпінням очікуємо голосування парламентаріїв і, відповідно, всі міністерства і відомства готові діяти в руслі прийнятих рішень", - сказав він.

Відео дня

Омелян зазначив, що це питання найменше стосується Міністерства інфраструктури.

"Як вам відомо, в концепції нашого міністерства є заклик до українців пересідати на електрокари. Вважаємо, що цей вид транспорту значно дешевший в експлуатації, як мінімум, у рази і точно набагато більш екологічний, ніж старі вживані дизелі або бензинові автівки, що завозяться в Україну", - додав він.

Нагадаємо, що в липні, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроекти №8487 і 8488, розроблені комітетом Верховної Ради з питань податкової політики для врегулювання ситуації із засиллям автомобілів на єврономерах. Однак у вересні профільний парламентський комітет заблокував ці законопроекти.

Напередодні комітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради рекомендував народним депутатам прийняти в другому читанні законопроект №8487 про зниження акцизного податку з автомобілів. Також комітет рекомендував народним депутатам прийняти в першому читанні законопроект №8488 про посилення контролю над переміщенням і використанням авто, зареєстрованих в інших державах.

Глава комітету Ніна Южаніна також озвучила ряд ідей. Зокрема, вона запропонувала затвердити пропозиції щодо встановлення строків щодо пільгового розмитнення автомобілів, які були ввезені в Україну. Тобто окрім ставок акцизу, які затверджені в першому читанні, пропонується надати пільговий коефіцієнт 0,5 для автомобілів, які будуть розмитнені протягом 30 днів після набуття чинності Закону.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X