Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Міністр фінансів прокоментував інформацію про скасування стипендій у 2017

11 серпня 2016, 12:20
503
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міністр фінансів Олександр Данилюк прокоментував інформацію щодо скасування стипендій

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що його відомство не має повноважень скасовувати стипендії, про це він заявив у своєму відеоблозі на Youtube

"Що стосується стипендій. Вчора в новинах проскочила новина про те, що Міністерство фінансів скасувало стипендії. По-перше, Міністерство фінансів не має повноважень скасовувати стипендій, як і призначати стипендії. Ми запропонували Міністерству освіти, Міністерству соціальної політики перейти на європейську практику, коли стипендії не сплачуються всім, а діляться на дві складові ", - заявив міністр в своєму першому відеозверненні на YouTube

На його думку, перша - це академічні стипендії для обмеженої кількості дійсно талановитих студентів, які б мали таким чином якусь нагороду за свою працю.

"Друга складова - це соціальна складова. Це стипендія, яка є соціальною підтримкою тих студентів, які найменш захищені соціально. Це можуть бути діти-інваліди, діти з малозабезпечених сімей, тобто ті верстви, які ми як держава зобов'язані підтримувати ", - розповів Данилюк.

Зауважимо, що наразі постанова Кабміну про питання стипендіального забезпечення і зараз передбачає поділ стипендій на академічні (які залежать від успішності) і соціальні.

Розмір звичайної стипендії для студентів вищого навчального закладу 3-4 рівнів акредитації становить 825 гривень на місяць.

Нагадаємо, Мінфін запропонував скасувати стипендії для частини студентів.Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися