Міністр фінансів пояснив, від чого залежить термін отримання траншу МВФ

21 лютого 2018, 08:27

Терміни надання чергового траншу МВФ залежать лише від України. Передумовою надання нового траншу МВФ є ухвалення закону про Антикорупційний суд.

Про це заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк в ефірі 5 каналу.

"У МВФ завжди проста і зрозуміла позиція. Терміни залежать від України. Бо це є співпраця України і МВФ. Ми звернулися до МВФ, щоб він підтримав наші реформи та економічну ситуацію в складний період. Тому від нас залежить це. Якщо ми будемо затягувати, затягуватиметься і час отримання траншу. Маємо продемонструвати людям, що налаштовані серйозно, а не граємося... Передумовою отримання траншу є ухвалення закону. Не створення самого суду (Антикрупційного – ред.), а ухвалення закону. Якщо закон про Антикорупційний суд не відповідатиме вимогам МВФ, або ці вимоги не буде змінено, черговий транш Україні не нададуть", - сказав він.

Відео дня

Нагадаємо, Україна і МВФ в березні 2015 року підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми EFF. Усього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких вже виділено $7,7 млрд.

За прогнозами міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings, наступний транш МВФ може становити $1,9 млрд, але Україна зможе його отримати не раніше першого кварталу 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X