Міністр економіки РФ запропонував продати два найбільших держбанки

13 січня 2016, 10:54
800
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Олексій Улюкаєв назвав ВТБ і Сбербанк якісними активами, які є привабливими у всьому світі

Росії необхідно повернутися до питання приватизації двох найбільших держбанків: Сбербанку і ВТБ, заявив міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв

Виступаючи на Гайдарівському форумі-2016, він назвав ці держбанки якісними активами, які є привабливими у всьому світі, повідомляє ТАСС.

На його думку, часткова приватизація і часткове розміщення на користь компаній дозволить принциповим чином змінити ситуацію з погляду капіталізації російського банківського сектора.

У кінці 2015 року глава Сбербанку Герман Греф закликав до "повної приватизації" банку. Тоді він висловив думку, що під час перехідного періоду Банк Росії, який зараз є найбільшим акціонером кредитної організації (50% плюс одна акція), має зберегти у себе 25%. Греф відзначив, що приватизація дозволить банку "суттєво поліпшити ситуацію".

Раніше подібну ідею Греф висловив в 2014 році на давоському форумі. Тоді він пропонував знизити дефіцит бюджету за рахунок скорочення частки держави в банківському секторі. Він висловив думку, що приватизація держбанків повинна відбуватися протягом декількох років, а Сбербанк міг би стати першим.

Нагадаємо, за даними агентства Reuters, російська влада, яка зіткнулася з різким падінням цін на нафту і рецесією економіки, збирається внести правки бюджету і на 10% скоротити витрати.

Рішення про скорочення витрат було прийнято ще в грудні, на нараді у прем'єра РФ Дмитра Медведєва.

Як відомо, російський бюджет-2016 розрахований на середньорічну ціну на нафту марки Urals до $50 за барель, середньорічного курсу 63,3 рубля за $1. Крім того, очікувалося зростання економіки на 0,7 відсотка.

Зверніть увагу

30 грудня 2018, 10:35
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Політика

Сьогодні, 17:46

article_img
Вакарчук щодо виборів: Я в ділі
Країни

Вчора, 19:27

article_img
Помічник держсекретаря США, який відповідає за відносини з Росією та Україною, йде у відставку
Геополітика

Сьогодні, 12:52

article_img
Росія відкинула ультиматум США щодо ракетного договору та наполягає на його збереженні