Ціни на продукти в Україні знижуються, дефіциту немає — Петрашко

5 травня 2020, 16:55

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повідомили про відсутність дефіциту продтоварів.

В Україні немає дефіциту продуктів харчування, а ціни на них почали знижуватися після коливань в кінці березня. Про це заявив міністр розвитку економіки Ігор Петрашко в ході брифінгу у вівторок, 5 травня, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«У нас продуктового дефіциту немає, за цінами — були коливання в кінці березня, але як тільки ми почали моніторинг з 1 квітня, зростання цін по більшості товарних груп не відбувається, навпаки, йде зниження», — заявив Петрашко.

Також він додав, що в кінці нинішнього сезону запаси пшениці в Україні вдвічі перевищать рівень минулого року, з різницею в 1,5 млн тонн. За словами міністра, Україна досягла планового показника з експорту пшениці, при цьому питання про обмеження експорту кукурудзи поки обговорюється.

Нагадаємо, що у квітні Кабінет міністрів ввів цінове регулювання для 10 соціально значущих харчових продуктів на час карантину. Рішення про введення цінового регулювання в уряді ухвалили після того, як в березні в Україні зросли ціни на харчові продукти першої необхідності. У мережі АТБ відзначали, що така ситуація пов’язана зі стрімким зростанням закупівельних цін від постачальників.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X