Міністр аграрної політики пояснив, чому російське ембарго не стане катастрофою для АПК

22 грудня 2015, 20:28
Міністр аграрної політики Олексій Павленко розповів, що обсяг українського експорту сільськогосподарської продукції до РФ становить не більше 2% від усього обсягу експортованої сільськогосподарської продукції

У коментарі щодо російських торговельних санкцій на своїй сторінці у Facebook міністр зазначив, що у січні-жовтні поточного року обсяг експорту української сільськогосподарської продукції до Російської Федерації зменшився на 73% або на 683,2 млн дол. США і склав 253,8 млн дол. США.

Відео дня

Крім того, частка експортованих до РФ сільськогосподарських товарів, за даними митних органів, впала до близько 2% за 10 місяців 2015 року.

"..торговельне ембарго поширюватиметься на м'ясо та м’ясопродукти, рибу, молочні продукти, овочі, фрукти та горіхи, вироби з борошна. Ці групи товарів займають 46% (або 116 млн дол. США) у нашому експорті сільгосппродукції до РФ (з 253,8 млн дол. США). У загальному ж експорті аграрної продукції, який за 10 місяців становив 11,6 млрд дол. США, частка "заборонених для РФ сільгосппродуктів" становить лише 1%", - пояснив Павленко.

Щодо решти груп товарів, які експортуватимуться з України до РФ, міністр повідомив, що для них діятимуть мита, узгоджені РФ у рамках СОТ.

За словами Павленка, триматися за ринок Росії - країни, яка є агресором в Україні, - вибір без майбутнього.

Замість цього необхідно диверсифікувати аграрний експорт, переорієнтуватися на нові ринки та модернізувати виробництво продукції.

Раніше прем'єр РФ Дмитро Медведєв повідомив, що підписав постанову про введення щодо України заходів у відповідь за приєднання Києва до антиросійських санкцій,

Повідомлялося також, що 22 грудня Держдума РФ прийняла закон про зупинення вільної торгівлі з Україною.

Аналогічний указ про зупинення вільної торгівлі з Україною 16 грудня підписав президент РФ Володимир Путін.


Нагадаємо, західні країни ввели санкції проти Росії після незаконної анексії Криму і вторгнення в східну Україну в 2014 році. У відповідь, Кремль розпочав політику так званих "санкцій" у відповідь, які послаблюють і без того виснажену російську економіку.

Україна 2 вересня приєдналася до санкцій країн ЄС і США і ввела санкції проти 105 юридичних осіб та 388 фізичних з Росії та України (переважно на окупованих територіях в Донбасі та Криму). У санкційний список, зокрема, включені генерали Генштабу, керівництво Міністерства оборони країни-агресора, командувачі родами військ, військовими округами, понад 30 пропагандистів Кремля, керівники ряду підприємств ВПК Росії.

Показати ще новини
Радіо NV
X