Міністерство енергетики проспало підготовку до опалювального сезону - Перша шпальта

14 серпня 2015, 18:57
1289
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Rodion Kutsaev via Flickr

Холоди в Україні почнуться вже через пару місяців

Україна ще ніколи не була так погано підготовлена до опалювального сезону, як цього року

Це стосується і вугілля, і електроенергії, і газу, йдеться в програмі Перша шпальта (ПШ), на каналі UA: Перший, партнером якої виступає НВ.«Те, що у нас будуть проблеми було зрозуміло ще напередодні минулого опалювального сезону», — заявив експерт інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук. За його словами енергетична система тоді почала використовувати запаси вугілля, які були накопичені до середини 2014 року. На той момент вони досягали близько 3 млн тонн. Але до кінця опалювального сезону вони впали до рекордного за увесь час незалежності мінімуму — 740 тис. тонн. Також зараз на ринку спостерігається дефіцит електроенергії.

«До чого це призведе? До того що ми і вугілля, і електроенергію будемо завозити з Російської Федерації. А про яку незалежніть тоді мова?» — говорить Корольчук.

Голова альянсу Нова енергія України Валерій Боровик вважає, що в сформованій ситуації винне керівництво Міненерго. «За моєю інсайдерської інформації можна було б багато питань і пошуку альтернативних джерел вугілля, і по укладанню договорів вирішити одним підписом міністра. Але все це потрібно було робити в кінці минулого опалювального сезону», — говорить Боровик.

Потрібно перестати боротися з олігархами. А замість цього співпрацювати з різними компаніями

Він також додає, що не менш плачевна ситуація з газом, тому що Нафтогаз не давав нікому закуповувати газ по реверсу. А робив це самостійно.

Вихід із ситуації експерти вбачають у тому, щоб зробити ринки вугілля, електроенергії і газу більш ліберальними. «Потрібно перестати боротися з олігархами. А замість цього співпрацювати з різними компаніями. Відкрити доступ до ринку на словах, а не на ділі», — говорить Боровик.

Зазначимо, що протягом останнього року Міністерство енергетики звинувачує в монополізації ринку теплової електроенергії найбільшу приватну енергетичну компанію країни ДТЕК Ріната Ахметова. Зараз Антимонопольний комітет України досліджує цю проблему. До осені він повинен зробити свій висновок про те, чи є ДТЕК монополістом.

Доцент Пітсбургського університету Тимофій Милованов, вважає, що до монополії олігархів потрібно ставитися уважно. За його словами, в країні де-юре вільний ринок. Але де-факто ключові ринки, в тому числі вугільний і електроенергетичний монополізовані олігархами. Це позбавляє їх стимулів для модернізації та підвищення ефективності роботи своїх підприємств.

Також у програмі дивіться другу частину інтерв'ю з головою Антимонопольного комітету України Юрієм Терентьєва, в якому він розповідає про те, як буде боротися з олігархами.

Завершує випуск спеціальний кореспондент ПШ Майкл Щур з новою рубрикою Хто тут Базікало, в якій він аналізує, наскільки чиновники виконують свої обіцянки.

Вибір редакції

Ігри

Вчора, 21:00

article_img
Ще безумніше. Огляд гри Far Cry: New Dawn
Політика

Вчора, 21:01

article_img
НАБУ, САП, Луценко. Хто задіяний у скандалі із незаконним збагаченням Тимошенко
Політика

Сьогодні, 12:30

article_img
Форум Порошенка міг фінансуватися за рахунок бюджету. Політтехнолог президента каже, що там не було агітації

Головне

Бокс

Сьогодні, 13:32

article_img
Промоутер запланував організувати бій Усика проти росіянина Повєткіна - ЗМІ
Події

Сьогодні, 16:28

article_img
Спалили картонний автомобіль. Біля будинку Порошенка в Козині влаштували протест
Події

Сьогодні, 09:17

article_img
Ввічливі патрульні привозять до старих ментів. Відомі українці - про конфлікт київської поліції з С14