Мінінфраструктури пропонує повернути обов'язковий техогляд з 2022 року на ринкових умовах

7 травня 2019, 14:58

Обов'язковий техогляд входить в рамки угоди про Асоціацію з ЄС

Міністерство інфраструктури України в рамках виконання угоди про Асоціацію з ЄС пропонує з 2022 року відновити обов'язковий техогляд приватних автомобілів. Відповідний законопроект опублікований на сайті відомства, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Документ передбачає перший техогляд особистих авто через чотири роки після першої реєстрації з подальшим його проходженням кожні два роки.

До 1 січня 2022 року перевірка автомобілів на придатність до експлуатації буде проводитися тільки в разі реєстрації або перереєстрації, зміни власника, зміни систем або їх складових, що впливають на безпеку дорожнього руху, або виїзду за кордон (до 1 січня 2022 року - добровільно, а з 1 січня 2022 року - в обов'язковому порядку).

Для таксі і комерційних автомобілів законопроект передбачає щорічне проведення техогляду, починаючи з моменту першої реєстрації.

Передбачається, що контроль за дотриманням зазначених вимог на вулично-дорожній мережі буде здійснювати Нацполіція, однак проведення техогляду буде віддано ринку з формуванням їм ринкових цін.

Також передбачає збільшення штрафу за несвоєчасне проходження техогляду з 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, згідно із законопроектом транспортні засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більш як дев'ять або перевезення вантажів автомобілем масою понад 3,5 т, повинні бути обладнані тахографами (контрольний пристрій, призначений для реєстрації швидкості, режиму праці, відпочинку водіїв і членів екіпажу, - ред.).

Відповідно до пропозицій, перевізники на міжнародних рейсах повинні поставити пристрої для обмеження швидкості до 1 липня 2019 року, а на внутрішніх перевезеннях - до 1 січня 2020 року.

У документах до законопроекту вказується з посиланням на дані Держстату, що автомобільна транспортна система України налічує понад 9,2 млн транспортних засобів, в тому числі: 6,9 млн легкових автомобілів, 250 тис. автобусів, 1,3 млн вантажних автомобілів і більше 840 тис. одиниць мототранспорту.

Обов'язковий техогляд особистих авто в Україні було скасовано в 2011 році.

Раніше повідомлялося, що в Україні почали діяти нові правила проходження техогляду.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X