Мінінфраструктури посилить контроль за вагою вантажівок

16 травня 2016, 10:39
1180
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Мінінфраструктури почали боротьбу з перевагою вантажів на автошляхах

Міністр інфраструктури Володимир Омелян зажадав від керівництва портів не допускати в'їзду на територію портів перевантажених автомобілів. "Не допускайте в порти приватні і державні вантажі понад 40 тонн. Ви особисто не будете мати дороги, якими будете їздити. Тут чіткий взаємозв'язок", - заявив Омелян

У Мінінфраструктури розповіли, що в рамках спільного плану дій між Укртрансбезпекою, Укравтодором та Національною поліцією, починаючи з 10 травня 2016 року в Одеську, Миколаївську та Херсонську області направлено додаткові групи інспекторів Укртрансбезпеки для організації цілодобової роботи пересувних вагових комплексів з метою здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів.

У міністерстві зазначають, що пересувні габаритно-вагові комплекси будуть встановлені на шляхах руху транспорту в напрямку морських торговельних портів і терміналів всіх форм власності.

Ваговий контроль – першочергова проблема українських доріг, без вирішення якої говорити про реконструкцію і відновлення мережі доріг абсолютно безглуздо, відзначає експерт у сфері транспорту Олександр Кава. Згідно з правилами дорожнього руху, проїзд автомобілів з фактичною масою більше 24 тонн по дорогах загального користування заборонений. Однак, на практиці вантажні автомобілі найчастіше перевозять 60, 80 і навіть 120 тонн. «Через це ніхто не може розпочати ремонт доріг, оскільки вони знищуються за сезон», - пояснює екс заступник міністра інфраструктури Роман Хміль.

На думку директора Центру транспортних стратегій Сергія Вовка, для вирішення цієї проблеми в першу чергу необхідно суттєво підвищити штрафи за перевантаження автомобілів. «У Європі більш жорсткі норми контролю і будь-яке порушення нормативу, будь то перевантаження або порушення нормативу по роботі водіїв вантажівок – це величезні штрафні санкції, які можуть навіть призвести до банкрутства приватного оператора», - каже Вовк.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 20:10

article_img
Розвідка доповіла. Чому шпигунські скандали можуть знищити Huawei
Події

Вчора, 14:12

article_img
Усі подробиці справи ФБР проти Коломойського: чому американці працюють по українському олігарху
Гаджети

Вчора, 14:53

article_img
Попустували і досить. Як Microsoft вирішив тихенько поховати проект Cortana

Головне

Компанії/Ринки

Вчора, 10:32

article_img
Глава Нафтогазу: Росія може припинити транзит газу через Україну в 2020 році
Геополітика

Вчора, 21:47

article_img
Трамп доручив Коену збрехати Конгресу про будівництво Trump Tower в Москві - ЗМІ
Геополітика

Вчора, 13:32

article_img
Росія допустить німецьких і французьких фахівців до Керченської протоки