Мінеконоімки заявило про масове бігство бізнесу в "тінь"

14 серпня 2015, 12:39
Рівень тіньової економіки в Україні в першому кварталі 2015 року збільшився до 47% від обсягу офіційного ВВП

Як повідомили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, це на 5 відсоткових пунктів більше, ніж у відповідному періоді 2014 року.

У відомстві пояснили негативну тенденцію тим, що бізнес перестав вірити в поліпшення економічної і політичної ситуації і почав активно використовувати схеми приховування частини доходів, у тому числі такі, як розширення збитковості та неплатежів в економіці.

Відео дня

"Збільшення рівня тіньової економіки стимулювалося також ціновими і девальваційними шоками, ескалацією військового конфлікту на сході країни і впливом зовнішніх негативних процесів: подальшим загостренням політичних відносин з РФ, згортанням економічних зв'язків з нею", - сказано в повідомленні.

Мінекономрозвитку нагадує, що в останній раз зниження обсягів тіньової економіки в Україні було зафіксовано в 2011 році - з 38% до 34% ВВП, після чого рік її обсяги залишалися стабільними, потім почали зростати: у 2013 році - до 35%, в 2014 році - до 41%, що стало рекордним з рівнем 2007 року.

Одночасно темпи зростання економіки в 2012 році сповільнилися до 0,2%, в 2013-му - до нуля, в 2014-му було зафіксовано її падіння на 6,8%, а в першому кварталі 2015 року - на 17,2%.

"Тіньова економіка в період економічних криз відіграє роль так званої "амортизаційної подушки", дозволяючи суб'єктам підприємницької діяльності підтримувати рівень своєї конкурентоспроможності", - пояснили в Мінекономрозвитку.

Раніше заступник міністра фінансів Олена Макеєва розповіла, як Мінфін простимулює бізнес вийти з тіні.

НВ

Показати ще новини
Радіо NV
X