Мінфін тримає "під контролем" ситуацію з державними фінансами – Маркарова

1 серпня 2018, 18:07

Міністерство фінансів України тримає під контролем низький рівень гривневих залишків на Єдиному казначейському рахунку.

Про це написала в.о. глави міністерства Оксана Маркарова на своїй Facebook-сторінці.

За її даними, уряд на сьогодні має в своєму розпорядженні додатково 20,9 млрд грн в еквіваленті на валютних рахунках Держказначейства, які не відображаються у стандартному звіті служби.

Відео дня

Маркарова підкреслила, що Мінфін не бачить необхідності продавати валюту.

Головною причиною низького рівня гривневих залишків на єдиному казначейському рахунку глава міністерства назвала "невиконання запланованих на перший квартал 2018 запозичень у розмірі 56 млрд грн".

При цьому, за її словами, загальна ліквідність “є достатньою, ситуація під контролем". Маркарова відзначила, що усі платежі йдуть вчасно.

Нагадаємо, що залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку до початку серпня 2018 року знизилися до рівня грудня 2013 року і склали 1,99 млрд грн. Скорочення за місяць склало 7,4 млрд грн.

Цікаво, що рік тому на Єдиному казначейському рахунку коштів було в 22 рази більше - 44 млрд грн, за липень 2017-го вони скоротилися на трохи більше 1 млрд грн.

Відзначимо, що Держказначейство наприкінці липня цього року виділило позики Пенсійному фонду, аби покрити касовий розрив з надходжень єдиного соціального внеску та фінансування пенсій у липні.

Показати ще новини
Радіо NV
X