Мінфін розробив новий механізм реєстрації податкових накладних з ПДВ

15 листопада 2017, 14:55
Міністерство фінансів України запропонувало впровадити більш жорсткі вимоги до Державної фіскальної служби (ДФС) щодо її відмови у реєстрації податкових накладних

Відповідний проект змін оприлюднено на сайті відомства.

Зокрема, передбачено, що комісія ДФС буде зобов'язана вказувати у своєму рішенні "детальні висновки щодо результатів розгляду документів платника податків та причини відмови у їх прийнятті".

Відео дня

У разі затвердження цих змін платники отримуватимуть "вмотивовані висновки у разі відмови реєстрації податкових накладних".

Як зазначають у відомстві, до цього часу в більшості судових рішень (щодо оскаржень відмов ДФС у реєстрації) зазначалося, що ДФС не надавала чітких причини відмови. Зокрема, не було вказано, які документи не подані, які документи складені з порушенням законодавства, яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію або зупинення податкових накладних.

З першого липня цього року в Україні запрацювала система автоматичного блокування податкових накладних. Вона необхідна для того, щоб у країні належним чином працювала система автоматичного відшкодування податку на додану вартість.

Планувалося, що вона без втручання людей блокуватиме схеми шахраїв, які намагаються не сплачувати податки. Натомість, вона почала блокувати роботу малого та середнього бізнесу, зокрема того, що займається виробництвом.

Система автоматичного блокування розроблена для того, щоб визначати потенційні порушення за допомогою комп’ютерної програми. Підозрілі операції блокуються ще на стадії реєстрації податкової накладної. Після цього неможливо сформувати податковий кредит.

Раніше повідомлялося, що з вересня ДФС надала доступ платникам податку на додану вартість (ПДВ) до даних Єдиного реєстру податкових накладних в режимі реального часу.

Показати ще новини
Радіо NV
X