Мінфін прокоментував рішення суду Лондона на користь Росії щодо "боргу Януковича"

30 березня 2017, 08:07
Англійський суд не підтримав позицію України, хоча визнав її сильною, щодо так званого російського боргу на $3 млрд і дозволив апеляцію

Як йдеться у заяві Мінфіну, Україна з повагою ставиться до цього рішення.

"Суддя чітко охарактеризував акти економічної, політичної та військової агресії, вчинені Росією проти України, як такі, що "викликають глибоке занепокоєння". Як вказав Суддя, "… перед судом є багато матеріалу, який обґрунтовує позицію України щодо російського тиску та зрештою військових дій…", - йдеться у коментарі відомства.

Відео дня

Із заяви суду стає зрозумілим, що позицію України щодо погроз і тиску з боку Росії у листопаді 2013 року визнали сильним, але недостатнім аргументом.

Англійська правова доктрина забороняє судді брати до уваги протиправні дії Росії та "примус" з її боку як частину заперечень України

"Суддя також прямо визнав, що "… Україна може висувати сильний аргумент стосовно того, що економічний ефект військових дій з боку Росії у Криму та східній Україні полягає у тому, що можливість Держави виконувати свої зобов'язання за Облігаціями сильно обмежена", - йдеться у повідомленні.

Цей розгляд був першим етапом.

"На наступних етапах процесу Україна продовжить послідовно відстоювати свою позицію та захищати державні інтереси з використанням всіх можливостей англійського права", - зазначили в коментарі Мінфіну.

Раніше повідомлялося, що Лондонський суд "заморозив" рішення про розгляд позову Росії до України.

Нагадаємо, що Високий суд Лондона в середу схвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $3 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X