Мінфін представив свій проект податкової реформи - презентація

4 вересня 2015, 07:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Національна рада реформ вирішила розробити єдиний проект податкової реформи на основі презентації Мінфіну та альтернативного проекту

Згідно презентації Мінфіну на Раді реформ, пропонується встановити на єдиному рівні 20% ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) (зараз у більшості випадків від 36% до 40% плюс 3,6% - з працівника), податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) (зараз 15% і 20% понад 12,57 тис. грн - 10 мінімальних зарплат), податку на прибуток (зараз 18%) і ПДВ (зараз 20%, для ліків - 7%), передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Також був представлений і альтернативний проект глави парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, згідно презентації на Раді реформ, передбачає зниження ставок податку на прибуток і ПДВ до 15%, ПДФО - до 10% (але з відмовою від податкової соціальної пільги), а ЄСВ - до 20%.

Щодо спрощеної системи оподаткування, вона пропонує залишити групу I без змін, у групі II скоротити максимум найманих працівників з 10 до 5. У групі III передбачається ввести обмеження на кількість найманих працівників до 10 у фізособи і до 25 у юрособи, скоротити максимальний річний оборот до 20 млн грн до 5 млн грн і підвищити ставки з 2-4% до 4-10% в залежності від виду діяльності, 6% - в 2016 році і 8% - у 2017 році.

На основі цих двох проектів Національна рада реформ вирішила протягом одного-двох тижнів розробити єдиний проект податкової реформи, який буде відповідати і вимогам уряду, бізнесу і парламентаріїв.

Раніше повідомлялося, що податкову реформу планувалося розглянути на Нацраді реформ 27 серпня. Проект податкової реформи розробляє Мінфін, також свої варіанти податкової реформи розробляють депутати Верховної Ради і громадські організації.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X