Мінфін попросив не називати заморожування виплат кредиторам дефолтом

23 вересня 2015, 13:50
369
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Міністерство фінансів України / Facebook

У відомстві зазначили, що заморожування виплат за облігаціями є технічним заходом

Міністерство фінансів України у зв'язку з процесом реструктуризації держборгу, що почався у вівторок, 22 вересня, в результаті якого були тимчасово припинені виплати за зовнішніми зобов'язаннями, закликало кредиторів не розцінювати цей крок як технічний дефолт

"Ми очікуємо, що власники ОВДП і гарантованих державою єврооблігацій ДП Фінінпро не намагатимуться використовувати свої права через припинення платежів, оскільки таке рішення є технічним. Воно необхідне для юридичного оформлення угоди про реструктуризацію боргу, попередні умови якої були узгоджені між Україною та Спеціальним комітетом кредиторів", - йдеться в оприлюдненій заяві Мінфіну.

При цьому в відомстві зазначили, що заморожування виплат за облігаціями є технічним заходом, який може викликати подальше зниження рейтинговими агентствами суверенного рейтингу України, що, на думку Мінфіну, не буде мати значного впливу на реструктуризацію.

Також міністерство підкреслило, що якщо кредитори забажають скористатися своїми правами через технічну призупинку виплат, це не вплине на готовність України завершити реструктуризацію до 1 грудня 2015 року.

"Запропонована операція по реструктуризації боргу, яка була узгоджена зі Спеціальним комітетом кредиторів України і підтримана міжнародним співтовариством, є і буде єдиним ефективним рішенням проблеми зменшення надмірного боргового навантаження України. Наша країна не може дозволити собі платити за боргами відповідно до діючих умов договорів. Угода щодо реструктуризації боргу - єдино можливе рішення цієї проблеми", - зазначили у відомстві.

НВ

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Економіка

Сьогодні, 15:48

article_img
Лише місяць. В Україні спливає пільговий період оформлення авто на єврономерах
Події

Сьогодні, 15:28

article_img
На Одещині росте кількість хворих на кір: у Кілійській громаді 71 хвора дитина
Політика

Вчора, 20:53

article_img
Під звук молитов і обіцянок. Як проходило висування Тимошенко в президенти – репортаж