Мінфін пообіцяв запустити реєстр автоматичного відшкодування ПДВ до 1 квітня 2017 року

4 березня 2017, 13:51
Міністерство фінансів запустить реєстр автоматичного відшкодування ПДВ до 1 квітня 2017 року, заявив керывник відомства Олександр Данилюк в інтерв'ю Дзеркало тижня. Україна

Планується, що запуск прозорого реєстру ПДВ стане проміжним варіантом у питанні передачі Мінфіну баз даних Державної фіскальної служби (ДФС), покликаної усунути проблеми з маніпуляцією податковими даними.

Відео дня

"До 1 квітня ми запускаємо реєстр автоматичного відшкодування ПДВ. Ми взяли цю функцію ведення та забезпечення прозорості реєстру на себе. Це дуже прозорий майданчик, відкритий реєстр. ДФС вносить інформацію, а Держказначейство автоматично відшкодовує. Все відкрито, просто та зрозуміло. Простий алгоритм, працюватиме як годинник. Мінфін не має права втручатися у реєстр", - заявив міністр.

За словами міністра, один лише прозорий реєстр ПДВ, реалізований у відповідності з цими підходами, дозволить розв'язати 60% проблем з маніпуляціями даними. Він також наголосив, що надалі його відомство планує завершити почате і перепідпорядкувати собі всі бази даних фіскальної служби.

"Передача IT-систем Мінфіну мінімізує можливість маніпуляції даними. Для цього вже буде потрібна змова між двома відомствами — міністерством і ДФС. Але якщо в законодавстві та IТ-системах передбачити моніторинг за будь-якими змінами даних, то навіть змова буде неможливою і дуже небезпечною для тих, хто на неї зважиться", - зазначив Данилюк.

Керівник Мінфіну констатує, що сьогодні ДФС – це "річ у собі", в якої є інструменти для того, аби самостійно вирішувати абсолютно всі питання. Так, чиновники використовують IT-системи служби для того, аби маніпулювати фінансовими даними.

"Багато податкових служб світу самі розвивають свої IT-системи, тому що це допомагає скоротити витрати та виключити помилки, підвищується якість послуг та ін. Але що таке IT-системи в нашій ДФС? Це необмежені можливості щось комусь підправити, укинути якийсь ПДВ, щось дописати або видалити. І при цьому ніхто не може їх перевірити. У них — замкнутий цикл. Навіть якщо в тебе є підозри щодо якихось операцій, ти робиш запит на інформацію, і поки відповідь іде, вони все зачищають", - зазначив він.

Данилюк наголошує, що чим більше інструментів для маніпуляцій буде усунуто в ДФС, тим менше у податкової служби буде можливостей для корупції.

"І в результаті в них залишиться тільки одна функція — сервісна. Не буде в них баз даних — вони перестануть маніпулювати. Не буде податкової міліції — вони змушені будуть думати, як правильно адмініструвати податки", - сказав глава Мінфіну.

Показати ще новини
Радіо НВ
X