Мінфін погасить частину попереднього боргу за кошти від нових євробондів

23 жовтня 2018, 17:12

Міністерство фінансів направить частину коштів від розміщення нових єврооблігацій на викуп шестимісячних цінних паперів на $725 млн, розміщених в кінці серпня.

Про це повідомляється в попередньому проспекті емісії нових єврооблігацій, текстом якого володіє агентство Інтерфакс-Україна.

"Кошти від розміщення будуть спрямовані на фінансування викупу дисконтних єврооблігацій на $725 млн, емітованих 28 серпня 2018 року, а також загальних бюджетних витрат", - зазначено в документі.

Відео дня

Нагадаємо, що 24 серпня Україна залучила $725 млн за рахунок приватного розміщення облігацій зовнішньої державної позики серед "провідних міжнародних інвесторів" на міжнародних ринках капіталу. Піврічні дисконтні облігації були розміщені за ціною 95,551% номіналу.

Раніше в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова відзначала, що Україна має намір розмістити єврооблігації на $2 млрд в доларах. Крім того, Міністерство фінансів планує розширювати спектр пропонованих міжнародним інвесторам боргових інструментів. Зокрема, може бути відновлено випуск цінних паперів у євро, а також розпочато розміщення в інших валютах, наприклад, в китайських юанях.

У вересні 2017 року Україна розмістила 15-річні єврооблігації на $ 3 млрд із дохідністю 7,3%. Організаторами були BNP Paribas, Goldman Sachs і JP Morgan. Одночасно з розміщенням нового випуску Мінфін викупив єврооблігації з погашенням в 2019-м і 2020 рр. на загальну суму $ 1,5 млрд. Торішня угода стала першим ринковим розміщенням для України з 2013 року. У 2014-2016 рр. Україна щорічно розміщувала 5-річні єврооблігації обсягом $1 млрд, боргові папери були гарантовані США, що дозволяло країні позичати за рекордно низькими ставками.

Вчора, 22 жовтня, джерело в банківських колах російському агентству Інтерфакс повідомляло, що Україна планує розмістити 10-річні єврооблігації в доларах індикативного обсягу. Також повідомлялося, що зустрічі з інвесторами відбудуться в Лондоні і США, road show стартує 23 жовтня.

Показати ще новини
Радіо NV
X