Мінфін планує піти на поступки власникам іпотеки щодо сплати податків

8 вересня 2016, 07:53
380
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Мінфін готовий розбити на кілька виплат, аби тільки подати надійшли у бюджет

Міністерство фінансів України пропонує вирішити проблему зростання податкового боргу фізичних осіб із іпотекою шляхом трирічного розбиття на частини їхніх податкових зобов'язань

Відповідна ініціатива відображена в робочій версії пакету змін до Податкового кодексу, яку міністр фінансів Олександр Данилюк представив на засіданні Комітету з питань податкової та митної політики, передає Інтерфакс-Україна.

"Надання платнику податків права відтермінувати сплати протягом трьох років суми податкового зобов'язання, нарахованого на суму боргу (кредиту), прощеної (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності по кредиту", - йдеться в презентації Мінфіну.

За даними відомства, суми на виплати податкових зобов'язань будуть розраховуватися платниками податків самостійно згідно з відповідними документами щодо суми прощеної (анульованого) кредитором боргу (кредиту) і будуть погашатися рівними частками кожного календарного кварталу до 20 числа наступного за ним місяця.

Нагадаємо, 24 грудня 2015 року депутати Верховної Ради проголосували за зміни в податковий кодекс для прийняття держбюджету на 2016 рік. За законопроект №3688 Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році проголосував 251 народний депутат.

Згідно з документом, одночасно підвищується максимальна величина бази нарахування ЄСВ з 17 до 25 мінімальних місячних заробітних плат (близько 34,45 тис. грн).

В частині податку на доходи фізичних осіб встановлюється єдина базова ставка у розмірі 18% замість двох діючих ставок 15% та 20% для дивідендів з джерела в Україні залишається ставка в розмірі 5%, для доходів з-за кордону - 18%.

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Сьогодні, 20:47

article_img
Особиста симпатія. На що найбільше звертають увагу при прийнятті на роботу
Події

Сьогодні, 16:27

article_img
Не може не скорочуватися. В Україні підрахували зменшення кількості населення
Гаджети

Сьогодні, 21:01

article_img
Навіщо платити більше? П'ять вживаних смартфонів, які вигідніші за нові

Головне

Теніс

Сьогодні, 04:07

article_img
Світоліна вийшла до чвертьфіналу Australian Open
Мистецтво

Сьогодні, 11:01

article_img
Свідоме споживання та інклюзія. Найкращі екологічні та соціальні ініціативи на фестивалі Sziget
Наукпоп

Сьогодні, 08:05

article_img
Скрізь життя. У антарктичному озері знайшли рештки крихітних істот