Мінфін перерахував гроші для повернення гарячої води Києву

8 жовтня 2018, 16:17

Міністерство фінансів і Державна казначейська служба повністю перерахували 729,6 млн грн додаткової субвенції для погашення різниці в тарифах, щоб відновити в Києві безперебійне теплозабезпечення.

Про це повідомила прес-служба Мінфіну.

Кошти перераховано 3 жовтня.

Як відзначили в міністерстві, далі 10 жовтня має відбутися засідання Господарського суду Києва, на якому має бути прийнято мирову угоду між Києвом і НАК Нафтогаз України про передачу боргів Київенерго Ріната Ахметова в комунальне підприємство Київтеплоенерго.

Відео дня

"Після отримання постанови, до 12 жовтня включно, будуть укладені договори між Київенерго та Київтеплоенерго про передачу кредиторської заборгованості, а після цього - орієнтовно 16-17 жовтня - між Київтеплоенерго і Нафтогаз на поставку газу", - говориться в повідомленні Мінфіну.

Нагадаємо, що жителі Києва знаходяться без централізованих поставок гарячої води вже кілька місяців. Це пов'язано з процесом передачі цілісного енергетичного комплексу Києва від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова комунальному підприємству Київтеплоенерго.

Заборгованість Київенерго перед Нафтогазом становить близько 3,3 млрд грн, з них 729 млн грн - заборгованість держави за субвенцією, 2,6 млрд грн - заборгованість споживачів перед Київенерго.

Київ повинен був завершити прийом теплових мереж від Київенерго, яке використовувало їх з 2001 року. Фінальний етап передачі був запланований на 1 серпня: Київтеплоенерго мало прийняти ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювальний завод Енергія.

Нафтогаз України не погоджувався підписувати договір з Київтеплоенерго у зв'язку з відмовою Київської міської державної адміністрації приймати на Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед НАКом. На думку Нафтогазу, така позиція КМДА суперечить ст.22 закону Про теплопостачання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X