Мінфін озвучив єдиний можливий варіант введення податку на доданий капітал

6 листопада 2018, 16:24

Запропоновані Міністерством фінансів уточнення до законопроекту №8557 про податок на виведений капітал (ПнВК) є "єдино можливим на сьогодні варіантом", який дозволить запровадити його вже з 2019 року для більшості платників податків.

Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті Міністерства фінансів.

"Реальною можливістю для запровадження ПнВК без загрози фіскальній стійкості наразі вбачаємо його запровадження для малого та середнього бізнесу з річним обсягом доходу до 200 млн грн і використання компенсатора у вигляді умовної сплати авансом ПнВК в розмірі 50 % від суми податкових зобов’язань з податку на прибуток за 2018 рік лише для цієї групи платників", – підкреслили в Мінфіні.

Відео дня

У міністерстві зазначають, що у цьому разі "98% від всієї кількості юридичних осіб перейдуть на сплату ПнВК і отримають переваги від цього податку".

"Така модель оподаткування обговорювалась з МВФ і після важких перемовин була погоджена як можлива", – пояснили в Мінфіні.

При цьому платниками податку на прибуток залишаться близько 4 500 компаній з річним обсягом доходу більше 200 млн грн, які задекларували 85% загальної суми податку на прибуток (за даними річного декларування 2017 року).

"Що стосується великих компаній, то Міністерство фінансів розділяє думку про те, що, чинне законодавство дозволяє таким компаніями застосовувати певну податкову оптимізацію через низькоподаткові юрисдикції. Задля мінімізації таких ризиків була підписана конвенція MLI, розроблено законопроект BEPS, переглядаються ставки двосторонніх податкових угод".

За оцінкою Міністерства фінансів, прямі втрати бюджету у разі запровадження ПнВК для всіх чинних платників податку на прибуток підприємств з 1 січня 2019 року становитимуть 46,7 млрд грн.

Нагадаємо, що МВФ на робочому рівні затвердила нову програму stand-by для України. Передумовою для затвердження програми радою Фонду є виконання Україною взятих на себе зобов’язань у сфері фіскальної стабільності та відповідальності, а також збалансованого бюджету та зменшення бюджетного дефіциту.

Відповідно до позиції МВФ, Україна зможе отримати транші позики лише у випадку ухвалення збалансованого бюджету-2019.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко 5 липня вніс до Верховної Ради законопроект про податок на виведений капітал (№8557). При цьому проект закону містить вимогу визначити компенсатори для покриття бюджетних втрат внаслідок заміни податку на прибуток податком на виведений капітал.

Порошенко наполягає на невідкладному розгляді парламентом цього законопроекту.

У Мінекономрозвитку вважають, що введення в Україні податку може негативно відбитися на доходах держбюджету і, відповідно, спроможності країни обслуговувати зовнішні зобов'язання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X