Мінфін назвав підприємства з найбільшими ризиками для доходів держбюджету

23 липня 2018, 14:31

Міністерство фінансів сформувало перелік державних підприємств, які мають найбільші фіскальні ризики.

В цілому список Мінфіну містить 25 держпідприємств, передає Інтерфакс-Україна.

Першим в Топ-25 значиться Нафтогаз України, який є при цьому найбільшим платником податків в Україні. На другому і третьому місцях розташувалися Укрзалізниця та Енергоринок.

Відео дня

Далі в переліку значаться Антонов, НВКГ Зоря-Машпроект (обидва - під управлінням Укроборонпрому), а також НСК Олімпійський (входить в сферу управління Міністерства молоді та спорту).

У список також увійшло 12 підприємств під управлінням Міністерства енергетики та вугільної промисловості: Енергоатом, Укренерго, Укргідроенерго, Регіональні електричні мережі і вісім вугільних підприємств - Лисичанськвугілля, Селідуголь, Львіввугілля, Міроноградуголь, Первомайськвугілля, Шахтоуправління Південно-донбаське №1, Торецкуголь, Шахта ім. Сургая.

Також в списку Державна продовольчо-зернова компанія (ДПЗКУ) і Укрпошта.

Як повідомлялося, 11 січня цього року Кабінет міністрів затвердив методику оцінки фіскальних ризиків в державному секторі економіки на основі фінансової звітності держпідприємств. Мінфін повинен формувати перелік держпідприємств, з якими можуть бути пов'язані найбільші фіскальні ризики, і визначати розмір резервів, необхідних для покриття непередбачених витрат.

У 2016 році міністерство створило окремий департамент для моніторингу та підготовки стратегії для пом'якшення основних фіскальних ризиків в державному секторі.

Показати ще новини
Радіо NV
X