Мінфін і НБУ вивели Родовід банк з ринку

26 лютого 2016, 11:57
Національний банк України та Міністерство фінансів вирішили відмовитись від використання ПАТ Родовід банк

Як відомо, Родовід з 2011 року виконував функцію санаційного банку. Про це йдеться у повідомленні Національного банку.

Згідно з постановою НБУ № 107, Родовід банк визнано неплатоспроможним та передано до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Відео дня

Зауважимо, що банк було капіталізовано державою у 2009-2011 роках, а з 2011 року банк працював у статусі санаційного.

"Передбачалось, що завданням діяльності санаційного банку буде проведення протягом 5 років ефективної роботи з активами банків державного сектору та повернення державних коштів, вкладених у капіталізацію банку", - йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що протягом діяльності банку як санаційного його доходи покривали лише витрати, держава не мала жодних дивідендів від діяльності банку.

"Враховуючи збиткову діяльність та низьку ефективність роботи з проблемними активами (92% від загальних активів банку) та існуючу проблемну заборгованість банку перед кредиторами, перш за все Національним банком, в подальшому "Родовід банк" потребував би фінансової підтримки з боку держави", - наголосили у прес-службі.

Родовід Банк (Київ) працює на ринку України з 1990 року та входить у групу великих банків. У 2009 році банк був докапіталізований за участю держави на 12,3 млрд гривень, в результаті чого Міністерство фінансів стало власником 99,9907% акцій банку.

Уряд прийняв рішення створити на базі Родовід Банку санаційний банк в 2011 році для проведення роботи з активами державних і рекапіталізованих за участю держави банків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X