Мінфін готовий підтримати будь-який варіант створення нового органу фінрозслідувань

26 липня 2018, 17:48

В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова вважає за необхідне створити окремий орган для розслідування фінансових і економічних злочинів. За її словами, Мінфін готовий приєднатися до роботи над будь-яким з трьох зареєстрованих у Верховній Раді проектів закону про такий орган.

Про це вона заявила в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

"До будь-якого із законопроектів ми готові приєднуватися до роботи максимально конструктивно. Сподіваюся, узгодимо з парламентом правильний варіант і приймемо його. Найменше, чого б я хотіла, - продовжувати відстоювання кожним виключно своєї точки зору, без результату", - розповіла Маркарова.

Відео дня

За її словами, незалежно від назви нового органу, він повинен відповідати заявленим стандартам: бути аналітичним, добре забезпеченим, протидіяти несплаті податків і іншим "білокомірцевим" фінансовим злочинам.

Відзначимо, що вже кілька років в Україні планують створити орган, який повинен буде замінити податкову міліцію Державної фіскальної служби, а також підрозділи по боротьбі з економічними злочинами Національної поліції і Служби безпеки України.

На сьогодні в парламенті зареєстровано три законопроекти: №8157 авторства глави комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, який передбачає підзвітність Національного бюро фінансової безпеки парламенту і президенту; альтернативний депутатський №8157-1, яким координування роботи нового правоохоронного органу покладено на Мінфін; №8157-2 - доопрацьований проект закону про Фінансової поліції, поданий в 2016 році. Раніше Мінфін і Кабмін погоджували свій варіант законопроекту про Службу фінансових розслідувань.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X