Міненерговугілля підрахувало дохід інвесторів від енергомоста Україна-ЄС

27 вересня 2018, 11:05

Міністерство енергетики та вугільної промисловості оцінює чистий дисконтований дохід (майбутні доходи мінус вкладення) приватних партнерів від реалізації проекту створення енергомоста Україна-ЄС в €41,3 млн при внутрішній нормі рентабельності інвестицій 26%.

Про це йдеться в аналізі міністерства, текстом якого володіє агентство Інтерфакс-Україна.

Зокрема, міністерство проаналізувало ефективність державно-приватного партнерства, що передбачає організацію експорту вироблюваної блоком №2 Хмельницької АЕС електроенергії протягом 20 років.

Відео дня

Загалом приватні інвестиції в проект мають становити €243,5 млн. З них €47,7 млн планується направити на організацію видачі потужності з блоку №2 Хмельницької АЕС в енергосистему ЄС шляхом включення його до складу Бурштинського енергоострова разом з підстанцією Західноукраїнська і ЛЕП ХАЕС -Жешув (Польща).

Ще €195,8 млн направлять на програму підвищення ефективності та збільшення потужності шести блоків.

За розрахунками ініціаторів проекту, в результаті його реалізації додаткові платежі Енергоатому в бюджет становитмуть €2,2 млрд у вигляді дивідендів, податку на прибуток та єдиного соціального внеску.

Окремо підписаний двосторонній договір купівлі-продажу між учасниками проекту буде поширюватися на всю електроенергію, вироблену блоком №2 ХАЕС, крім втрат під час передачі і витрат на власні потреби.

Очікується, що близько 5-6 млрд кВт-год електроенергії, які щорічно виробляються блоком, будуть покриті за рахунок зняття диспетчерських обмежень на роботу всіх блоків АЕС і подальшого збільшення їх потужності.

Фактично Енергоатом має передавати приватному партнеру електроенергію з другого блоку ХАЕС на кордоні з ЄС, який буде її реалізовувати за середньозваженими цінами продажів енергетичних бірж Угорщини, Словаччини, Румунії та Польщі. Пропонований термін дії договору - 23 роки.

Нагадаємо, що в проекті облаштування енергетичного моста Україна-ЄС планував брати участь консорціум компаній Westinghouse Electric Sweden AB, Polenergia International S.àr.l. і EDF Trading Limited.

Рішення про реалізацію проекту енергомоста уряд ухвалив у червні 2015 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X