Міненерго запропонувало змінити норми споживання газу без лічильників

17 липня 2018, 08:12

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України запропонувало Кабінету міністрів змінити норми споживання газу для населення без лічильників.

Проект відповідної постанови є у розпорядженні агентства Інтерфакс-Україна.

Згідно з документом, норматив споживання газу для домогосподарств, що використовують лише газову плиту за наявності центрального гарячого водопостачання, пропонується закріпити на рівні 5,8 куб. м на місяць на одну людину (з квітня по вересень) і 8,8 куб. м на одну людину (з жовтня по березень).

Відео дня

Для домогосподарств із плитою та без центрального ГВП норматив може бути встановлений на рівні 8,3 куб. м на одну людину (з квітня по вересень) і 13,7 куб. м на одну людину (з жовтня по березень).

У свою чергу норму для домогосподарств, що використовують газову плиту і водонагрівач, Міненерговугілля пропонує закріпити у розмірі 20 куб. м на одну людину (з квітня по вересень) і 25 куб. м на одну людину (з жовтня по березень).

У міністерстві вважають, що норми споживання газу, які діяли раніше, були заниженими, через що щороку громадяни України безоплатно споживали 383 млн куб. м газу.

Зазначимо, що в червні Окружний адміністративний суд Києва відновив дію втричі більшої норми споживання газу при відсутності лічильника.

Так, тепер норматив споживання газу для домогосподарств, які використовують тільки газову плиту при наявності центрального гарячого водопостачання дорівнює 9,8 куб. м/міс. на одну людину (замість 3,3 куб. м.), для домогосподарств з плитою і без центрального ГВП - 18,3 куб. м (замість 5,4 куб.м), а з плитою та водонагрівачем - 23,6 куб. м (замість 10,5 куб. м).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X